Łódź 13-16 V: Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie

Na Festiwalu prezentowane będą propozycje filmowe pokazujące przejawy łamania praw człowieka, a także uświadamiające, że na sytuację w której się znajdujemy ma wpływ każdy, a czasami wystraczy jeden człowiek, żeby świat wyglądał inaczej:)Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie od 13 do 16 maja do Kina Cytryna. 
Środa, 13 maja

Blok filmowy: Tu są łamane prawa człowieka
17.15 Barking – tylko dla białych, reż. Marc Isaacs, Wielka Brytania 2007, 72min.
18.45 OFICJALNE OTWARCIE FESTIWALU
Koncert zespołu L’Ombelico del mondo – brazylijskie rytmy, prawdziwe latynoskie szaleństwo!! Wystąpi dla nas zespół, który siłą rytmów potrafi przekonać do siebie każdego, niezależnie od tego, jakiej muzyki słucha na co dzień.
Interaktywna wystawa WYRAŹ TO! 
20.00 Szeregowiec Michejew, reż. Evgeny Sumin, Rosja 2008, 31min.
20.35 Zabierz mnie stąd,reż. Igor Mołodecki, Polska 2008, 46min.
21.30 Kochanie!, reż. Julian Shaw, Australia 2007, 54min.
22.30 Przerwać milczenie, reż. Ilse i Femke van Velzen, Holandia 2007, 53min.

Czwartek, 14 maja

Blok filmowy: Mam prawo do…
16.00 Recepta na jointa, reż. Jed Riffe, USA 2005, 73 min
17.30 Eksperyment,Polska 2008, 15min.
17.45 Czego potrzebują chorzy na SM w Polsce i jak Ty możesz Im pomóc Polska, 2008, 7min.
18.00 – 19.15 Lecznicze zastosowanie marihuany – panel dyskusyjny
19.15 Zostać ojcem, reż. Julia Ivanova, Kanada 2007, 55 min
20.15 Coming out po polsku, reż. Sławomir Grunberg, USA 2008, 18min.

Blok filmowy: Tybet a Chiny
20.45 Bez zmróżenia oka, reż. Joshua Dugdale, Wielka Brytania 2008, 70 min
22.10 Morderstwo na śniegu, reż. Mark Gould, Australia 2008, 54min

Piątek, 15 maja

Blok filmowy: Bo to Polska właśnie
17.00 Getto Bałuty, reż. Pavel Štingl, Polska, Czechy 2008, 87min.
18.45 20 LAT PRZEMIAN- panel dyskusyjny z przedstawicielami Inicjatywy Razem 89
20.00 Ballada o prawdziwym kłamstwie, reż. Andrzej Trzos-Rastawiecki, Polska 2007, 75min.
21.30 ONI, reż. Artur Żmijewski, Polska 2007, 26min 
22.00 14 dni. Prowokacja bydgoska, reż. Grzegorz Eberhardt, Jacek Petrycki, Polska 2007, 54 min.

Sobota, 16 maja

Blok filmowy – Kobiety we współczesnym świecie
16.00 Zabronione dzieci, reż. Michelle Coomber, Czechy, Wielka Brytania 2008, 25 min
16.30 Czy się uśmiechnę, reż. Toma Yarom, Izrael 2007, 59 min.
17.45 Żołnierze w Sari, reż. Julie Bridgham, USA 2008, 90 min

Blok filmowy: Uwaga Dyktator!
19.30 Łowca dyktatorów, reż. Klaartje Quirijns, Holandia 2007, 75 min
21.00 Król Komunizmu, reż. Ben Lewis, Wielka Brytania, 60 min.
22.15 Ludzkie szczątki, reż. Jay Rosenblatt, USA 1998, 30 min
22.45 ZAKOŃCZENIE – POKAZ FIRE SHOW

Festiwal odbywa się w ramach cyklu –Łódź Praw Człowieka-, współorganizowanego przez łódzką grupę Amnesty International.Facebook – potwierdź obecność

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3112