Łódź. Wieczór Pisania Listów z Amnesty International – Amnesty International

Łódź. Wieczór Pisania Listów z Amnesty International

Specjalne spotkanie łódzkiej grupy Amnesty International skierowane jest do wszystkich chcących napisać list w sprawie prześladowanych oraz tych, którzy chcą poznać działalność Amnesty International.

Listy będą dotyczyły m.in.:
– Sakineh Mohammadi Ashtiani – Iranki skazanej na ukamienowanie za cudzołóstwo, na której, mimo wyrazów potępienia płynących z całego świata, władze irańskie nadal chcą wykonać karę śmierci za morderstwo. Została ona orzeczona w nierzetelnym procesie.
– Jurija Samodurowa i Andreja Jerofiejewa, skazanych za -podżeganie do nienawiści lub wrogości- i -zniesławieniu ludzkiej godności- za zorganizowanie wystawy sztuki współczesnej w Muzeum Sacharowa w Moskwie w 2007 roku (Samodurow był wtedy dyrektorem Muzeum Sacharowa, a Andreja Jerofiejew kierownikiem działu sztuki współczesnej w Galerii Trietiakowskiej).
– 250 osób zatrzymanych w przededniu wyborów i zagrożonych torturami w Bahrajnie. Strona Wieczoru na Facebooku Jeśli masz pytania lub chcesz przyłączyć się do innych naszych działań pisz na adres: lodz9@amnesty.org.pl lub przyjdź na spotkanie łódzkiej grupy AI (zwykle w środy) o godz.19.00, sala 8, poziom – 1, Wydział Prawa i Administracji UŁ, przy ul. Kopcińskiego 8/12.
Wyraź swój sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Dołącz do nas!
Dla mediów – zdjęcia do wykorzystania:

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2551