Światowy Dzień Jogi pod patronatem Amnesty International – Amnesty International

Światowy Dzień Jogi pod patronatem Amnesty International

Zajęcia specjalne odbędą się pomiędzy 11.00 a 13.00 lokalnego czasu, strefy czasowej danego kraju – w ten sposób odbędzie się 24-godzinny maraton jogi, który obejmie cały świat. Nasze myśli i naszą energię poświęcimy zagadnieniom praw człowieka na świecie.
Amnesty International po raz trzeci patronuje akcji. W roku poprzednim w polskiej edycji akcji udział wzięło 10 szkół jogi w 9 polskich miastach, które przeprowadziły zajęcia dla ponad 200 osób! Udało nam się zebrać 3 211 złotych, które zostały przekazane na wsparcie mieszkańców Zimbabwe – kraju doszczętnie wyniszczonego w czasie trwającego 28 lat reżimu Roberta Mugabe. Mamy nadzieję, że w tym roku nasza akcja spotka się z szerokim odzewem i stanie się istotnym impulsem do działania.
Do tej pory do udziału w projekcie zgłosiło się 16 szkół jogi w całej Polsce, m.in. w Gdańsku, Lęborku, Poznaniu, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Jeleniej Górze, Kielcach i Gliwicach.
Podczas tegorocznego Światowego Dnia Jogi będą zbierane fundusze na wsparcie organizacji Lekarze bez Granic (Médecins Sans Fronti-res, MSF). Jest to niezależna międzynarodowa organizacja humanitarna, która niesie bezpośrednią pomoc medyczną ludności dotkniętej konfliktami zbrojnymi, epidemiami, katastrofami naturalnymi i spowodowanymi przez człowieka oraz pozbawionej podstawowej opieki medycznej w ponad 60 krajach na całym świecie. Działając podczas sytuacji zagrożeń, a także w okresie zwalczania ich następstw, Lekarze bez Granic zapewniają podstawową opiekę medyczną i rehabilitację, prowadzą szpitale i kliniki, wykonują operacje chirurgiczne, walczą z epidemiami, prowadzą kampanie szczepień ochronnych, zarządzają centrami dożywiania dla głodujących dzieci oraz oferują pomoc psychologiczną. Gdy istnieje taka potrzeba, organizacja zajmuje się również budową studni i dystrybucją czystej wody pitnej oraz podstawowych artykułów sanitarnych. Więcej informacji na temat działania lekarzy bez Granic można znaleźć na stronie internetowej: www.msf.org.
Idea Światowego Dnia Jogi istnieje od 2007 roku. Poprzednie edycje zakończyły się dużym sukcesem. W 2007 roku w akcji wzięło ponad 200 szkół jogi z 36 państw. Była ona poświęcona walce z przemocą wobec kobiet i dziewcząt w Afganistanie, na rzecz których przekazano całą zebraną wówczas kwotę pieniężną w wysokości 14 657 euro. W 2008 roku zebrano 23 394, które przeznaczono na walkę z łamaniem praw człowieka w Chinach. W roku 2009 na wsparcie mieszkańców Zimbabwe udało się zebrać 7 500 euro.
Więcej informacji na: www.amnesty.org.pl, www.worldyogaday.net, www.msf.org
Dodatkowe informacje:
Agnieszka Krzyżak
Specjalistka ds. komunikacji/ Communication Officer
Amnesty International Polska
tel/fax: (22) 827 60 00 wew. 206
tel. kom. +48 607 549 180 agnieszka.krzyzak@amnesty.org.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2853