10 tysięcy żurawi, aby uwolnić Daszkiewicza – Amnesty International

10 tysięcy żurawi, aby uwolnić Daszkiewicza

Legenda głosi, że każde życzenie się spełni, jeśli złoży się tysiąc żurawi z origami. Od czasów II wojny światowej żurawie z origami symbolizują pokój. My mamy dziś jedno życzenie: powstrzymać łamanie wolności słowa na Białorusi oraz natychmiast i bez stawiania żadnych warunków uwolnić wszystkie osoby zatrzymane za to, że w sposób pokojowy i nie naruszając prawa głosiły swoje poglądy.

W szczególności apelujemy w imieniu Żmiciera Daszkiewicza, lidera młodzieżowej organizacji opozycyjnej Młody Front. W listopadzie 2006 roku skazano go na półtora roku pozbawienia wolności za -organizowanie lub uczestnictwo w działalności niezarejestrowanej organizacji pozarządowej- (art. 193 p.1 kk). Artykuł 193, na podstawie którego skazano Daszkiewicza, został dodany do kodeksu karnego w grudniu 2005 roku i stanowił jedną z wielu poprawek wymierzonych przeciwko organizacjom społeczeństwa obywatelskiego i odważnym krytykom władzy, w okresie przed wyborami, które odbyły się w marcu 2006 roku.

Dołącz do akcji -Make Some Noise- i zrób papierowego żurawia, aby uwolnić Żmiciera Daszkiewicza. Kliknij tutaj, aby pobrać instrukcję i obejrzeć film o tym, jak zrobić żurawia. Zrób zdjęcie swojego żurawia i wklej je do formularza tutaj, a -Make Some Noise- umieści je na swojej stronie. Będzie się na niej znajdował licznik zdjęć. Kiedy zdjęcie twojego żurawia będzie już na stronie, swoje origami włóż do koperty i wyślij na adres:

Vladimir V. Naumov
Minister Spraw Wewnętrznych
Ul. Gorodskoi Val 4
220615 Mińsk, Białoruś

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3909