13. Gdańsk DocFilm Festival – Amnesty International

13. Gdańsk DocFilm Festival

Amnesty International patronuje festiwalowi Gdańsk DocFilm, który odbywa się 11-14 czerwca. Jak co roku festiwal odbywa się pod hasłem godności i pracy. Na festiwalu będzie można też spotkać aktywistki i aktywistów Amnesty i dołączyć do kampanii "S.O.S. Europo!".

Trzynasta edycja festiwalu odbywa się w nowej lokalizacji, w Europejskim Centrum Solidarności przy pl. Solidarności 1. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 250 filmów z 58 krajów. Do konkursu zakwalifikowały się 24 dokumenty, polskie i zagraniczne. Obok prezentacji filmów konkursowych odbędą się pokazy specjalne w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej przy ul. Doki 1, m.in. blok filmów o tematyce sportowej, przegląd filmów Magdaleny Piekorz (Przewodniczącej Jury) czy retrospektywa Krzysztofa Krauze – “Krzysztof Krauze in memoriam”. Ponadto spotkania z twórcami i gośćmi festiwalu, m.in. z Jerzym Morawskim, współtwórcą filmów dokumentalnych Krzysztofa Krauze, a także dwóch obrazów fabularnych – “Dług” i “Gry uliczne”. Widzowie mogą także liczyć na uczestnictwo w wykładach czy warsztatach Masterclass.

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu Gdańsk DocFilm Festival jest statuetka “Brama Wolności” oraz nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Gdańska. Jak co roku wręczone zostaną wyróżnienia specjalne, w tym nominacje polskich twórców do Nagrody Młodego Kina im. Jana Machulskiego, a także jeden z filmów zostanie uhonorowany nagrodą publiczności.

Aktywistki i aktywiści Amnesty z grupy lokalnej w Trójmieście przygotują w miejscu festiwalu stoisko, gdzie będzie można podpisać petycję w obronie praw migrantów i uchodźców na granicach Europy. Akcja prowadzona jest w ramach kampanii “S.O.S. Europo!”.

Więcej o festiwalu

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

1142