18 kwietnia – Dzień Milczenia – Amnesty International

18 kwietnia – Dzień Milczenia

18 kwietnia obchodzony będzie w tym roku jako Dzień Milczenia. Akcja ta z wielkim powodzeniem odbywa się już od ponad 10 lat w Stanach Zjednoczonych. To dzień, w którym celowa cisza jest echem milczenia, w którym są często zmuszone żyć lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transseksualne i im przychylni.

Inicjatywa ta już kilka razy była przenoszona w polskie realia, jednak z tego, co nam wiadomo, nigdy na większą skalę. W tym roku, korzystając z sieci aktywistów i aktywistek Amnesty International, Kampanii Przeciw Homofobii oraz wielu osób prywatnych, możemy zorganizować coś większego. Protest wielu miast, wielu ludzi przeciwko temu, co ma miejsce w naszym kraju, przeciw dyskryminacji i prześladowaniom. Wiemy na pewno, że akcja odbędzie się w Łodzi, Toruniu i Lublinie. Mamy też sygnały z innych miast o osobach zainteresowanych taką formą wyrażenia swojego sprzeciwu.

Żeby dowiedzieć się więcej o tym jak to wygląda zapraszamy na naszą stronę: www.dzienmilczenia.blox.pl

Oraz na stronę pomysłodawców akcji: www.dayofsilence.org

Jesteśmy w stanie Wam pomóc, jeśli chodzi o plakaty, ulotki i wszelkiego rodzaju inne informacje. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej miast włączyło się w te działania i żeby Dzień Milczenia wpisał się w kalendarz corocznych imprez aż do momentu, kiedy taki sprzeciw nie będzie już potrzebny. Jeśli możemy w czymś pomóc piszcie: dzien_milczenia@gazeta.pl Zobacz ostatni komunikat Amnesty na temat łamania praw osób LGBT w Polsce.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

3924