19 rocznica masakry na Placu Tiananmen – 4 czerwca 2008 o godz. 18 przed Ambasadą Chińską. – Amnesty International

19 rocznica masakry na Placu Tiananmen – 4 czerwca 2008 o godz. 18 przed Ambasadą Chińską.

Upamiętnimy ofiary masakry i wyrazimy solidarność z ich rodzinami. Wezwiemy również władze chińskie do zaprzestania łamania praw człowieka i do wywiązania się z obietnic złożonych w 2001 roku, kiedy przyznano Chinom organizację Igrzysk Olimpijskich.
O godz. 18, z osób które wraz z nami zbiorą się tego dnia, rozpoczniemy budowę muru okalającego Ambasadę. Każdy z uczestników akcji trzymał będzie tabliczkę z imieniem i nazwiskiem ofiary naruszeń praw człowieka w Chinach.
Tło wydarzeń:
Protesty z 1989 roku rozpoczęły się w Pekinie, a potem rozprzestrzeniły się na inne główne miasta i prowincje Chin. Demonstranci wzywali rząd do zlikwidowania korupcji oraz do wprowadzenia demokracji i innych praw politycznych i społecznych. W nocy z 3 na 4 czerwca 1989 roku armia wprowadziła czołgi na Plac Tiananmen i po drodze zabiła setki nieuzbrojonych cywilów. W następstwie tych wydarzeń dziesiątki tysięcy ludzi w całym kraju zostało aresztowanych. 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3563