OBÓZ ODWAŻNYCH LUDZI BRONIĄCYCH PRAW CZŁOWIEKA – Amnesty International

OBÓZ ODWAŻNYCH LUDZI BRONIĄCYCH PRAW CZŁOWIEKA

Sprzeciwiasz się niesprawiedliwości na świecie? Angażujesz się w obronę praw człowieka? Weź udział w OBOZIE ODWAŻNYCH Amnesty International!

OBÓZ DLA AKTYWISTÓW/AKTYWISTEK I EDUKATORÓW/EDUKATOREK AMNESTY INTERNATIONAL

Podpisałaś choć jedną petycję wzywającą do ochrony praw człowieka? Brałeś udział w demonstracji, by wrazić swoją niezgodę na dyskryminację? A może miałaś odwagę otwarcie sprzeciwić się mowie nienawiści? Każde zaangażowanie na rzecz wolności i równości wszystkich ludzi czyni Cię obrońcą i obrończynią praw człowieka. Dlatego serdecznie zapraszamy Cię do udziału w OBOZIE ODWAŻNYCH!

CELE OBOZU

 • Przekazać uczestnikom i uczestniczkom wiedzę dot. założeń i celów globalnych oraz krajowych kampanii Amnesty, ze szczególnym uwzględnieniem kampanii ODWAŻNI.
 • Zbudować kompetencje organizowania akcji na rzecz praw człowieka oraz facylitacji warsztatów w ramach kampanii Amnesty.
 • Wzmocnić sieć aktywistów_ek oraz edukatorów_ek Amnesty, a także zaplanować działania grup lokalnych i zespołów edukacyjnych w 2017 i 2018 roku.

KOGO SZUKAMY?

Do udziału w obozie zachęcamy osoby zaangażowane w działania edukacyjne i/lub aktywistyczne Amnesty International, które chcą wykorzystać wiedzę, umiejętności i inspiracje zdobyte podczas obozu w swojej działalności na rzecz praw człowieka. Uczestnicząc w obozie, zobowiązujesz się do przeprowadzenia min. jednego warsztatu edukacyjnego lub jednej akcji na rzecz praw człowieka. Liczymy na pozytywne nastawienie, kreatywny wkład własny i dużo energii do działania! Osoby zainteresowane uczestnictwem w obozie muszą mieć ukończone 16 lat.

CZAS I MIEJSCE

Obóz odbędzie się w Klimontowie (woj. świętokrzyskie) w dniach 15-19 września 2017.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE I WARUNKI UCZESTNICTWA

 • Zapewnimy Wam nocleg w pokojach wieloosobowych oraz pyszne wegańskie jedzenie przyrządzane na miejscu przez naszego kucharza.
 • Zwracamy koszty dojazdu (autobusy, pociągi II klasa IC, TLK, Interregio), możemy też pomóc w dojeździe z większych miejscowości.
 • Osoby niepełnoletnie muszą uzyskać pisemną zgodę na udział w obozie od rodziców/opiekunów.
 • Obowiązkowa jest pełna obecność podczas całego obozu. Osoby zainteresowane udziałem muszą zadeklarować swoją dostępność w terminie 15-19 września 2017.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

 • Osoby, które chcą wziąć udział w obozie, prosimy o wypełnienie ankiety do dnia 23 sierpnia 2017: https://www.surveymonkey.com/r/oboz2017
 • Informację zwrotną o zakwalifikowaniu na szkolenie przekażemy wybranym osobom do dnia 28 sierpnia 2017.

PYTANIA?

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące programu i/lub organizacji obozu, skontaktujcie się z nami!

 • Jakub Grzęda, koordynator ds. aktywizmu – jakub.grzeda@amnesty.org.pl
 • Katarzyna Tekień, koordynatorka edukacji praw człowieka – katarzyna.tekien@amnesty.org.pl
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

8318