Akcja Letnia 2015 – nabór wolontariuszy i wolontariuszek – Amnesty International

Akcja Letnia 2015 – nabór wolontariuszy i wolontariuszek

Jak co roku, zapraszamy aktywistów i aktywistki do włączenia się w nasze działania podczas Akcji Letniej prowadzonej podczas festiwali. Zapraszamy do współpracy wszystkich członków i członkinie Amnesty International!

Akcja Letnia to zorganizowane działania, które polegają na tym, że aktywiści i aktywistki Amnesty International przy wsparciu Biura jadą na największe i najważniejsze wakacyjne festiwale. W tym roku Akcja Letnia to część działań podejmowanych w ramach kampanii “Stop Torturom”, “S.O.S. Europo”, “Moje ciało a prawa człowieka” oraz obchodów 25-lecia Amnesty Polska.
Odwiedzimy następujące festiwale:

  • Life Festial w Oświęcimiu (18-20 czerwca)
  • Opener w Gdyni – lotnisko Kossakowo (1-4 lipca)
  • Seven Festival Węgorzewo (11-12 lipca)
  • 21 Przystanek Woodstock-Kostrzyn n. Odrą (30 lipca -1 sierpnia)
  • Off Festiwal w Katowicach ( 7-9 sierpnia)
  • Festiwal Reggae Regałowisko w Bielawie (21-23 sierpnia)

Nasze działania możliwe są dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom. Jest to okazja do skutecznego działania na rzecz praw człowieka, realizacji swoich talentów i zainteresowań, integracji i wymiany doświadczeń z aktywistami i aktywistkami z innych regionów, przeżycia przygody. Praca bywa ciężka, ale jest przyjemna, a w wolnym czasie można pójść na najciekawsze koncerty. Osobom uczestniczącym w Akcji Letniej zapewniamy noclegi i zwrot kosztów dojazdu.
Aby zgłosić się, należy wypełnić formularz online. Na zgłoszenia czekamy do 10. czerwca!

Wszelkie pytania w sprawie Akcji Letniej prosimy kierować do jej koordynatora, Kacpra Gwardeckiego na adres e-mail: kacper.gwardecki(at)amnesty.org.pl
Opisy festiwali w ramach Akcji Letniej Amnesty International
1. Life Festival w Oświęcimiu (18-20 czerwca)
Festiwal z pokojowym przesłaniem, skupiony na budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Cele organizatorów festiwalu są zbieżne z naszymi – tworzenie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem.
Festiwal charakteryzuje się przyjazną atmosferą, czego ekipa Amnesty doświadczyć przy okazji poprzednich edycji.
Niezapomniane przeżycia dla wolontariuszy i wolontariuszek to również nocka w monumentalnym gmachu Technikum Salezjanów w sali od matematyki!
Nasze stoisko działa od godz. 14-21 każdego dnia.
2. Open’er w Gdyni – lotnisko Kossakowo (1-4 lipca)
Mekka dla fanów i fanek muzyki alternatywnej. Największy tego typu festiwal w Europie co roku przyciąga tłumy, dzięki światowej sławy artystom i artystkom. Ale Opener to nie tylko muzyka. W zacienionych przestrzeniach hangaru mieści się miejsce dla NGOsów.
Tam też mamy zamiar stacjonować i prowadzić nasze stoisko w godz. 15.00 – 2.00 . W zeszłym roku nasi wolontariusze i wolontariuszki byli gotowi na szereg aktywności na czele z manufakturą toreb z logo Amnesty, czy rozdawaniem gadżetów. Jak będzie tym razem? Przekonajcie się sami.
3. Seven Festival Węgorzewo (11-12 lipca)
Czołówka polskiej sceny rockowej, świeże powietrze, lasy i piękne mazurskie jeziora. To właśnie charakteryzuje ten wyjątkowy po wieloma względami festiwal, którego zawsze jesteśmy wyczekiwanym gościem.
Mamy do swojej dyspozycji w pełni wyposażone stoisko oraz przestrzeń warsztatową.
4. 21 Przystanek Woodstock – Kostrzyn n. Odrą (30 lipca -1 sierpnia)
Festial – fenomen. Miejsce tętniące kulturą. Dość powiedzieć, że jest to największy w Europie darmowy festiwal muzyczny i jeden z największych w ogóle. Amnesty na stałe już wrosła w ideę festiwalu, jako że jesteśmy obecni razem  woodstockową rodziną już od kilku edycji.
W tym roku stoisko Amnesty zostało włączone w struktury Akademii Sztuk Przepięknych, której spotkania przyciągają rzesze ludzi.
Miasteczko NGO w ramach ASP będzie otwarte w godz. 10.00-20.00
5. Off Festiwal w Katowicach ( 7-9 sierpnia)
Festiwal którego twórcą jest Artur Rojek to od kilku lat niezbędna pozycja na festiwalowej mapie dla  wielbicieli i wielbicielek  alternatywnego brzmienia.
Swoją renomę potwierdził już w 2012 roku, kiedy to otrzymał tytuł najlepszego średniego festiwalu w Europie.
Stał się również wizytówką Katowic słynącą również z aktywności ekologicznych. W tym roku klimatu doda na pewno miejsce festiwalu – nowopowstałe Muzeum Śląskie, które jeszcze nie tak dawno było jedną z większych kopalni węgla w Polsce.
6. Festiwal Reggae Regałowisko w Bielawie (21-23 sierpnia)
Festiwal w Bielawie jest jedną z najstarszych i co ważniejsze – najbardziej lubianych imprez dla fanów i fanek muzyki reggae w Polsce, dla których zawsze była prawdziwym zwieńczeniem lata, kulminacją wrażeń i okazją do spędzenia niezapomnianych chwil we wspaniałej scenerii i przy świetnej muzyce.
W tym roku Amnesty po raz pierwszy ma okazję uczestniczyć w projekcie, który promuję muzykę rodem z Jamajki. Wierzymy, że wspólne ideały takie jak promowanie pokoju i tolerancji pomogą nam złapać dobry kontakt z osobami przebywającymi na festiwalu.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

1149