Akcja Letnia 2017 – szukamy wolontariuszy i wolontariuszek! – Amnesty International

Akcja Letnia 2017 – szukamy wolontariuszy i wolontariuszek!

Zapraszamy aktywistów i aktywistki Amnesty do włączenia się w nasze działania podczas festiwali muzycznych w Polsce.

Akcja Letnia to projekt, który ma na celu promowanie praw człowieka i kampanii Amnesty International podczas największych wakacyjnych festiwali muzycznych. W tym roku Akcja Letnia skupi się na dwóch nowych kampaniach: #NIEnawiść, przeciwko hejtowi, mowie nienawiści i przestępstwom z nienawiści oraz ODWAŻNI dotyczącej sytuacji obrońców i obrończyń praw człowieka na świecie.

W tym roku planujemy odwiedzić następujące festiwale*:

  • Life Festival – Oświęcim (22-24 czerwca)
  • Opener – Gdynia, lotnisko Kossakowo (28 czerwca – 1 lipca)
  • Przystanek Woodstock – Kostrzyn n. Odrą (3 -5 sierpnia)
  • OFF-Festival – Katowice (4-6 sierpnia)
  • Muszla Fest – Bydgoszcz (18-19 sierpnia)
  • inne

* w przypadku niektórych festiwali procedura aplikacyjna jest jeszcze w toku, w związku z tym ostateczna liczba festiwali może ulec zmianie.

Nasze działania na festiwalach możliwe są dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom. Jest to okazja do skutecznego działania na rzecz praw człowieka, realizacji swoich talentów i zainteresowań, integracji i wymiany doświadczeń z aktywistami i aktywistkami z innych regionów. Nasze aktywności podczas festiwali są intensywne, ale współpraca w zespole daje dużo satysfakcji, a w wolnym czasie można pójść na najciekawsze koncerty. Osobom uczestniczącym w Akcji Letniej zapewniamy noclegi i zwrot kosztów dojazdu.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej festiwalowej ekipy wypełnij formularz online: https://www.surveymonkey.com/r/akcjaletnia2017

Na Wasze zgłoszenia czekamy do 15 maja 2017!

OPISY FESTIWALI W RAMACH AKCJI LETNIEJ AMNESTY INTERNATIONAL:

Life Festival w Oświęcimiu (22-24 czerwca)

Festiwal z pokojowym przesłaniem, skupiony na budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Cele organizatorów festiwalu są zbieżne z naszymi – tworzenie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem. Festiwal charakteryzuje się przyjazną atmosferą, czego ekipa Amnesty doświadczyć mogła przy okazji poprzednich edycji. Nasze stoisko działa od godz. 14-21 każdego dnia.

Więcej info: www.lifefestival.pl

Opener w Gdyni – lotnisko Kossakowo (28 czerwca–1 lipca)

Mekka dla fanów i fanek muzyki alternatywnej. Największy tego typu festiwal w Europie co roku przyciąga tłumy, dzięki światowej sławy artystom i artystkom. Ale Opener to nie tylko muzyka. W zacienionych przestrzeniach hangaru mieści się miejsce dla NGOsówm będziemy tam  stacjonować w godz. 15.00 – 2.00.

Więcej info: www.opener.pl

23 Przystanek Woodstock-Kostrzyn n. Odrą (3-5 sierpnia)

Festiwal – fenomen. Miejsce tętniące kulturą. Dość powiedzieć, że jest to największy w Europie darmowy festiwal muzyczny i jeden z największych w ogóle. Amnesty na stałe wrosła w ideę festiwalu, jako że jesteśmy obecni razem woodstockową rodziną już od kilku edycji. Miasteczko NGO będzie otwarte w godz. 10.00-20.00

Więcej info: woodstockfestival.pl/

OFF-Festival w Katowicach (4-6 sierpnia)

Festiwal którego twórcą jest Artur Rojek to od kilku lat niezbędna pozycja na festiwalowej mapie dla  wielbicieli i wielbicielek  alternatywnego brzmienia. Swoją renomę potwierdził już w 2012 roku, kiedy to otrzymał tytuł najlepszego średniego festiwalu w Europie. Stał się również wizytówką Katowic słynącą również z aktywności ekologicznych. W tym roku klimatu doda na pewno miejsce festiwalu – nowopowstałe Muzeum Śląskie, które jeszcze nie tak dawno było jedną z większych kopalni węgla w Polsce.

Więcej info: off-festival.pl

Muszla Fest w Bydgoszczy (18-19 sierpnia)

Festiwal organizowany w Bydgoszczy od 2003 roku, nastawiony przede wszystkim na lokalnych artystów i artystki. Muszla Fest to 18 zespołów na jednej scenie i miejsce dla otwartości, różnorodności i tolerancji.

Więcej info: www.muszlafest.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
13292