Akcja Letnia 2016 – nabór wolontariuszy/ek – Amnesty International

Akcja Letnia 2016 – nabór wolontariuszy/ek

Jak co roku, zapraszamy aktywistów i aktywistki do włączenia się w nasze działania podczas Akcji Letniej prowadzonej podczas festiwali. Zapraszamy do współpracy wszystkich członków i członkinie Amnesty International!

Akcja Letnia to zorganizowane działania, które polegają na tym, że aktywiści i aktywistki Amnesty International, przy wsparciu biura jadą na największe i najważniejsze wakacyjne Festiwale. W tym roku Akcja Letnia to część działań podejmowanych w ramach kampanii “People on the move”, dotyczącej praw migrantów i migrantek, “#UnfollowMe” dotyczącej inwigilacji, oraz kampanii “Moje ciało a prawa człowieka”.

Planujemy odwiedzić następujące festiwale*:

  • Orange Warsaw Festiwal w Warszawie ( 3-4 czerwca)
  • Life Festial w Oświęcimiu (17-19 czerwca)
  • Opener w Gdyni – lotnisko Kossakowo (1-4 lipca)
  • Slot Art Festival w Lubiążu k. Wrocławia (05-09 lipca)
  • Reggaeland w Płocku (8-9 lipca)
  • 21 Przystanek Woodstock-Kostrzyn n. Odrą (30 lipca -1 sierpnia)
  • Off Festiwal w Katowicach ( 7-9 sierpnia)

*w przypadku niektórych festiwali procedura aplikacyjna jest jeszcze w toku, w  związku z tym ostateczna liczba festiwali może ulec zmianie

Nasze działania możliwe są dzięki wolontariuszom i wolontariuszkom. Jest to okazja do skutecznego działania na rzecz praw człowieka, realizacji swoich talentów i zainteresowań, integracji i wymiany doświadczeń z aktywistami i aktywistkami z innych regionów, przeżycia przygody. Praca bywa ciężka, ale jest przyjemna, a w wolnym czasie można pójść na najciekawsze koncerty. Osobom uczestniczącym w Akcji Letniej zapewniamy noclegi i zwrot kosztów dojazdu.

Aby zgłosić się, należy wypełnić formularz online dostępny tutaj>>.

Na zgłoszenia czekamy do 8 maja !

Opisy festiwali w ramach Akcji Letniej Amnesty International

1. Orange Warsaw Festvial , Warszawa (3-4 czerwca)

Festiwal który od kilku lat gości w stolicy kilka razy zmieniał lokalizację. W ubiegłym roku postanowiono na Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Zielona, otwarta przestrzeń stanowiła idealną propozycję dla osób szukających piknikowej atmosfery. Fantastyczne nagłośnienie i – jak co roku – gwiazdy światowego formatu przyciągnęły wielu fanów muzyki na żywo. Przyjazna atmosfera, różnorodna muzyka i duża liczba stref z dodatkowymi aktywnościami to główne atuty tego wyjątkowego wydarzenia, którego mamy na dzieję będziesz częścią razem z nami.

Więcej info: https://orangewarsawfestival.pl/

2. Life Festial w Oświęcimiu (18-20 czerwca)

Festiwal z pokojowym przesłaniem, skupiony na budowaniu pozytywnych relacji międzyludzkich. Cele organizatorów festiwalu są zbieżne z naszymi – tworzenie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi oraz walka z rasizmem i antysemityzmem.

Festiwal charakteryzuje się przyjazną atmosferą, czego ekipa Amnesty doświadczyć przy okazji poprzednich edycji.

Niezapomniane przeżycia dla wolontariuszy i wolontariuszek to również nocka w monumentalnym gmachu Technikum Salezjanów w sali od matematyki!

Nasze stoisko działa od godz. 14-21 każdego dnia.

Więcej info: www.lifefestival.pl

3. Opener w Gdyni – lotnisko Kossakowo (1-4 lipca)

Mekka dla fanów i fanek muzyki alternatywnej. Największy tego typu festiwal w Europie co roku przyciąga tłumy, dzięki światowej sławy artystom i artystkom. Ale Opener to nie tylko muzyka. W zacienionych przestrzeniach hangaru mieści się miejsce dla NGOsów.

Tam też mamy zamiar stacjonować i prowadzić nasze stoisko w godz. 15.00 – 2.00 . W zeszłym roku nasi wolontariusze i wolontariuszki byli gotowi na szereg aktywności na czele z manufakturą toreb z logo Amnesty, czy rozdawaniem gadżetów. Jak będzie tym razem? Przekonajcie się sami.

Więcej info: www.opener.pl

4. Slot Art Festival w Lubiążu k. Wrocławia (5-9 lipca)

Slot Art Festival to jeden z największych festiwali kultury alternatywnej w Polsce, to pięć dni wypełnionych dziesiątkami warsztatów, koncertów, imprez, projekcji filmowych i wykładów.

To również coś daleko więcej – pięć dni wyjętych spod ogólnych praw wyścigu szczurów, walki i pośpiechu. Od ponad 10-ciu lat kolorowa festiwalowa wioska rozkwita w niezwykłym miejscu – w murach barokowego, pocysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu na Dolnym Śląsku. Rozłożyste drzewa, chłodne, porośnięte bluszczem mury, tajemnicze zaułki i sklepienia katedry nadają ponadczasowy wymiar jak najbardziej współczesnej sztuce.

Festwial ten jak żaden inny stawia na samorozwój uczestników poprzez liczne warsztaty. W tym roku stoisko Amnesty obok wielu innych będzie tworzyć magiczną atmosferę tego miejsca.

Więcej info: slot.art.pl/pl/

5. Reggaeland w Płocku (8-9 lipca)

Festiwal w Płocku jest jedną z najstarszych i co ważniejsze – najbardziej lubianych imprez dla fanów i fanek muzyki reggae w Polsce, dla których zawsze głównym punktem lentniego wypoczynku, kulminacją wrażeń i okazją do spędzenia niezapomnianych chwil we wspaniałej scenerii płockiej, nadwiślańskiej plaży i przy świetnej muzyce.

W tym roku Amnesty kolejny raz ma okazję uczestniczyć w projekcie, który promuję muzykę rodem z Jamajki. Wierzymy, że jak co roku wspólne ideały takie jak promowanie pokoju i tolerancji pomogą nam złapać dobry kontakt z osobami przebywającymi na festiwalu.

Więcej info: reggaeland.eu

6. 21 Przystanek Woodstock-Kostrzyn n. Odrą (14 – 16 lipca)

Festial – fenomen. Miejsce tętniące kulturą. Dość powiedzieć, że jest to największy w Europie darmowy festiwal muzyczny i jeden z największych w ogóle. Amnesty na stałe już wrosła w ideę festiwalu, jako że jesteśmy obecni razem  woodstockową rodziną już od kilku edycji.

W tym roku stoisko Amnesty zostało włączone w struktury Akademii Sztuk Przepięknych, której spotkania przyciągają rzesze ludzi.

Miasteczko NGO w ramach ASP będzie otwarte w godz. 10.00-20.00

Więcej info: woodstockfestival.pl/pl/przystanek_woodstock/aktualnosci

7. Off Festiwal w Katowicach ( 7-9 sierpnia)

Festiwal którego twórcą jest Artur Rojek to od kilku lat niezbędna pozycja na festiwalowej mapie dla  wielbicieli i wielbicielek  alternatywnego brzmienia.

Swoją renomę potwierdził już w 2012 roku, kiedy to otrzymał tytuł najlepszego średniego festiwalu w Europie.

Stał się również wizytówką Katowic słynącą również z aktywności ekologicznych. W tym roku klimatu doda na pewno miejsce festiwalu – nowopowstałe Muzeum Śląskie, które jeszcze nie tak dawno było jedną z większych kopalni węgla w Polsce.

Więcej info: off-festival.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
5891