Akcja w ‘Jadłodajni Filozoficznej’ – Amnesty International

Akcja w ‘Jadłodajni Filozoficznej’

Zespół ds. kobiet Amnesty International 25 maja 2004 r. (wtorek) zorganizował akcję w ramach kampanii -Stop przemocy wobec kobiet- w zaprzyjaźnionej Jadłodajni Filozoficznej (ul Dobra 33) . Od 19.00 zbieraliśmy podpisy pod petycjami w sprawie łamania praw kobiet w Suazi i Meksyku. Po raz pierwszy (i nie ostatni !) zbierałyśmy kolorowe odciski dłoni na płótnie. Odciśnięcie dłoni to rodzaj protestu przeciwko łamaniu praw kobiet w Polsce i na świecie! Pomysł się spodobał – ludzie chętnie w ten sposób protestowali. A my przy okazji opracowaliśmy metodę jak odbić dłoń  na płótnie, żeby nie spłynęła i żeby oczywiście odbijający nie miał pamiątek w postaci plam czy farbowanych rąk! W sumie uzbieraliśmy ponad 100 podpisów – płótno (1,5 m x 2 m) pełne kolorowych dłoni!
Podobną akcję planujemy powtórzyć na większą skale w czasie Dnia Uchodźcy (20 czerwca 2004). Juz teraz wszystkich serdecznie zapraszamy do namiotu Amnesty Inerantional!
Po 20.00 , zagrały nam( zupełnie bez kasy!) dwa  wspaniałe zespoły  Via i Higher Love – wielkie dzięki raz jeszcze dla nich  i właściciela Jadłodajni Filozoficznej!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie oddamy konwencji antyprzemocowej!

4834