Petycja

Domagaj się sprawiedliwości dla zamordowanej aktywistki!

Wezwij brazylijskie władze do pociągnięcia do odpowiedzialności winnych morderstwa Marielle Franco!Działaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

757 zebranych podpisów

Nasz cel 4000

12 marca 2019 roku dwoje ludzi zostało aresztowanych i oskarżonych o przyczynienie się do śmierci Marielle Franco, obrończyni praw człowieka i radnej miejskiej, zamordowanej 14 marca 2018 roku w Rio de Janeiro. Jednak osoby, które zainicjowały spisek, potencjalni pomocnicy i motyw zbrodni nie zostały do tej pory zidentyfikowane.

13 marca 2019 roku przedstawiciele Amnesty International i członkowie rodziny Marielle Franco spotkali się z gubernatorem Rio de Janeiro Wilson’em Witzelem i prokuratorem generalnym Eduardem Gussem z Biura Prokuratora Generalnego Rio de Janeiro. Obaj obiecali, że dochodzenie w sprawie zabójstw Marielle Franco i jej kierowcy, Andersona Gomesa będą trwały, dopóki wszystkie osoby zaangażowane w zbrodnię nie zostaną zidentyfikowane.

Aresztowanie dwóch podejrzanych o zastrzelenie Marielle Franco i Andersona Gomesa było bardzo ważnym pierwszym krokiem, a kolejnym powinno być postawienie ich przed sądem. Dochodzenia w tej sprawie nie mogą zostać wstrzymane, dopóki wszyscy zaangażowani, a w szczególności konspiratorzy, nie zostaną zidentyfikowani i zatrzymani.

Amnesty International publicznie przypomina władzom, że nadal będziemy śledzić tę sprawę i mobilizować ludzi, dopóki nie zdobędziemy odpowiedzi na pytania: kto zlecił zabójstwo Marielle Franco? I dlaczego?

Podpisz petycję i wezwij Gubernatora Rio de Janeiro Wilsona Witzela i Prokuratora Generalnego z Biura Prokuratora Generalnego w Rio de Janeiro Eduarda Gussema do zapewnienia, że śledztwo w sprawie zabójstwa Marielle Franco i Andersona Gomesa będzie trwało dopóki wszyscy sprawcy nie zostaną schwytani i osądzeni

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
26974