Marsze Równości muszą być bezpieczne! – Amnesty International

Petycja

Marsze Równości muszą być bezpieczne!

Domagaj się skutecznej ochrony uczestników pokojowych zgromadzeń!Działaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

6469 Zebranych podpisów

Nasz cel 8000

W związku z szokującymi wydarzeniami jakie miały miejsce podczas Marszu Równości w Białymstoku 20 lipca 2019 r. przypominamy, że każdy ma prawo demonstrować swoje poglądy i czuć się przy tym bezpiecznie.  Każdy ma też prawo głosić poglądy przeciwne, o ile nie sprowadzają się one do nawoływania do nienawiści i przemocy.  

MSWiA powinno analizować wszelkie ryzyka i zagrożenia, które mogą towarzyszyć planowanym zgromadzeniom. Obowiązkiem Policji jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzenia, również podczas gromadzenia się i tuż po rozwiązaniu zgromadzenia, kiedy bardzo często zwiększa się realne zagrożenie napaścią. Obowiązkiem Państwa jest też kształtowanie debaty publicznej tak, by hejt i mowa nienawiści, w tym homofobia i transfobia, nie miały w niej miejsca, oraz stanowcze, jednoznaczne potępianie aktów nienawiści i przemocy. 

Tylko sprawne i bezzwłoczne wyciąganie konsekwencji wobec sprawców ataków na uczestników pokojowych zgromadzeń, odpowiednie zabezpieczenie zgromadzeń i natychmiastowe zakończenie kampanii nienawiści przeciwko społeczności LGBTI mogą sprawić, że marsze równości w Polsce będą bezpieczne. 

Wezwij polskie władze do skutecznej ochrony uczestników pokojowych zgromadzeń! 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
30024