Oddaj głos na Polskę i Europę oparte na szacunku i równości! – Amnesty International

Petycja

Oddaj głos na Polskę i Europę oparte na szacunku i równości!

Wezwij liderów polskich partii politycznych do budowania Polski i Europy opartych na szacunku, empatii i wolności wyboruDziałaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

2860 Zebranych podpisów

Nasz cel 5000

Wszyscy jesteśmy różni, wszyscy jesteśmy wyjątkowi, a jednocześnie równi. Nikt z nas nie powinien być pozostawiony bez wsparcia czy wykluczony ze społeczeństwa, z powodu tego kim jest bądź skąd pochodzi.

Widzimy jednak polityków wzniecających nienawiść i strach, rządzących, którzy chcą uciszyć pokojowych aktywistów i kreują fałszywy obraz uchodźców – ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy i w innym miejscu szukają bezpieczeństwa. Wielu z nas podziela opinię, że Europa i Polska zmierzają w złym kierunku.

Żeby to zmienić, musimy razem zabrać głos. Wybory do Parlamentu Europejskiego i wybory w Polsce, odbywające się kolejno: w maju i październiku tego roku, dają nam wyjątkową okazję, żeby nas usłyszano.

Dlatego Twój głos jest tak ważny!

Razem możemy nagłośnić sprawy, które chcemy zmienić, możemy żądać od polityków starających się o nasze poparcie, by działali na rzecz Polski i Europy, w których:

  • wszyscy możemy żyć wolni od nienawiści, przemocy i opresji; być traktowani sprawiedliwie, decydować o naszym ciele i życiu;
  • wszyscy możemy zadbać o siebie i nasze rodziny w godny sposób; w których polityka społeczno-ekonomiczna państw nie pozostawia nikogo bez wsparcia i nie wyklucza nikogo ze społeczeństwa;
  • wszyscy możemy swobodnie kochać kogo chcemy; pokojowo protestować bez obawy przed odwetem; mieć dostęp do wolnych mediów i uzyskać sprawiedliwy wyrok w niezależnych sądach;
  • zapewniamy ochronę ludziom, którzy nie mogą wrócić do swoich domów z powodu prześladowań, zmian klimatycznych czy ubóstwa.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
25770