Rozpal światło dla Wenezueli! – Amnesty International

Petycja

Rozpal światło dla Wenezueli!

Wezwij ONZ do skutecznego dostarczenia pomocy humanitarnej do Wenezueli!Działaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

5552 zebranych podpisów

Nasz cel 8000

Warunki życia w Wenezueli pogarszają się z dnia na dzień. Milionom mieszkańców brakuje żywności i lekarstw. Przerwy w dostawie prądu spowodowały śmierć pacjentów w szpitalach oraz zepsucie zapasów jedzenia. Inflacja osiągnęła tak wysoki poziom, że kupno 4 litrów mleka pochłania całą miesięczną pensję minimalną. Ponad 3 miliony osób uciekło już z kraju, a dołączają do nich kolejne. Policja i wojsko atakują osoby uczestniczące w protestach i dokonują pozasądowych egzekucji.

Władze Wenezueli zaprzeczają, jakoby w kraju panował jakikolwiek kryzys. Nie są w stanie zapewnić obywatelom podstawowych produktów niezbędnych do życia. Urzędy, szpitale i szkoły stały się niewydolne. Oszczędności obywateli straciły wartość z powodu kryzysu gospodarczego.

Dlatego też tysiące ludzi wyszły na ulice, żądając godnego życia. W styczniu podczas protestów zginęło co najmniej 41 osób, wszystkie w wyniku ran postrzałowych. Policja aresztowała ponad 900 osób, w tym 137 dzieci i młodzieży. Władze państwowe przeprowadziły co najmniej 6 pozasądowych egzekucji osób biorących udział w demonstracjach.

Mieszkańcy i mieszkanki Wenezueli pilnie potrzebują pomocy. Podpisz petycję i wezwij Sekretarza Generalnego ONZ do skutecznego dostarczenia pomocy humanitarnej do Wenezueli!

Dowiedz się więcej na stronie kampanii “Światło dla Wenezueli”>>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
24313