Petycja

Stań w obronie Tep Vanny

Wezwij władze Kambodży do uwolnienia obrończyni praw człowiekaDziałaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

1688 zebranych podpisów

Nasz cel 2000

Tep Vanny jest symbolem pokojowego aktywizmu w Kambodży i przebywa obecnie w więzieniu z powodu odwagi i determinacji, z jakimi broniła praw innych.

Jest aktywistką walcząca o prawo do mieszkania w godnych warunkach. Od ponad 10 lat stawała w obronie swojej społeczności w centrum Phnom Penh, gdzie tysiące rodzin zostało przymusowo wysiedlone ze swoich domów. Prywatna firma w celach turystycznych uzyskała zgodę na 99-letnią dzierżawę obszaru jeziora i okolicznych terenów w stolicy Kambodży.

Zarówno Tep Vanny, jak i inni aktywiści, w tym wiele kobiet, znalazło się na celowniku władz, które ich prześladowały, biły, aresztowały i pozbawiły wolności. Rząd usiłuje ją uciszyć i pokazać społeczeństwu, co stanie się z osobami, które upominają się o swoje prawa i innych.

Tep Vanny została aresztowana w sierpniu 2016 roku i od tamtej pory pozstaje w więzieniu. Przeciwko niej przeprowadzono trzy odrębne postępowania, a kolejne jest w toku. 23 lutego 2017 roku została skazana na 2,5 roku więzienia za uczestnictwo w pokojowym proteście w 2013 roku.

Tep Vanny pokazała odwagę w obliczu niesprawiedliwości. Stań w jej obronie i wezwij władze Kambodży do jej uwolnienia!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
20 zł miesięcznie
Pomagaj organizować akcje i kampanie
30 zł miesięcznie
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
50 zł miesięcznie