STOP TORTUROM w Maroku! – Amnesty International

Petycja

STOP TORTUROM w Maroku!

Wezwij władze Maroka do uwolnienia Wafae Charaf i Oussama Housne!Działaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

2667 zebranych podpisów

Nasz cel 5000

W 2014 roku 27-letnia aktywistka z Maroka Wafae Charaf została skazana na 2 lata więzienia po tym, jak zgłosiła władzom, że była torturowana po proteście pracowników, w którym uczestniczyła. 22-letni Oussama Housne został skazany na 3 lata więzienia po tym, jak złożył skargę na tortury, którym został poddany po demonstracji solidarności z aresztowanymi aktywistami, w której wziął udział.

Oboje zostali skazani za “fałszywe oskarżenia” i “zniesławienie” marokańskiej policji, mimo że żadne z nich nie wskazało policjantów jako oprawców. Amnesty International uznaje Wafae i Oussama więźniami sumienia.

Osoby, które doświadczyły tortur w Maroku, żyją w strachu, że jeśli złożą skargę, mogą trafić do więzienia. Tortury mogą zostać powstrzymane jedynie wtedy, gdy ofiary są w stanie bezpiecznie mówić o tym, co je spotkało i dochodzić sprawiedliwości.

Wezwij władze Maroka do uwolnienia Wafae Charaf i Oussama Housne!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
210