Pilna Akcja!

Uratuj 19-letnią Nourę przed karą śmierci!

Nastolatka zabiła gwałciciela w obronie własnej, sudański sąd orzekł karę śmierci. Powstrzymaj egzekucję!Działaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

21760 zebranych podpisów

Nasz cel 30000

19-letnia Noura Hussein została skazana przez sudański sąd na karę śmierci za zabicie gwałciciela w obronie własnej. Egzekucja może zostać wykonana w każdej chwili.

W wieku 16 lat Noura została zmuszona przez swojego ojca do poślubienia Abdulrahmana Mohameda Hammada. Sudańskie prawo zezwala na śluby dzieci w wieku powyżej 10 lat. Ojciec Noury oraz jej mąż podpisali kontrakt, zgodnie z którym po ukończeniu szkoły w kwietniu 2017 roku została zmuszona do zamieszkania w domu Hammada.

Noura odmówiła skonsumowania małżeństwa. Jej mąż, z pomocą dwóch braci i kuzynów, zgwałcił Nourę. Nastepnego dnia ponownie usiłował ją zgwałcić, ale zdołała uciec do kuchni, gdzie chwyciła nóż. W szarpaninie Hammad odniósł śmiertelne rany nożem.

Ojciec wydał Nourę policji, a cała rodzina wyrzekła się jej. Sąd stwierdził, że Noura jest winna umyślnego zabójstwa – mimo że broniła się przed gwałtem.

Wezwij prezydenta Sudanu do powstrzymania egzekucji Noury Hussein!

Szczegółowe informacje o sprawie Noury Hussein w dokumencie „URGENT ACTION! FORCIBLY MARRIED, RAPED GIRL SENTENCED TO DEATH”>>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
20 zł miesięcznie
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
30 zł miesięcznie
Pomagaj organizować akcje i kampanie
50 zł miesięcznie
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu