Uwolnijmy ludzi z piekła! – Amnesty International

Pilna Akcja!

Uwolnijmy ludzi z piekła!

Wezwij władze UE i Libii do ochrony uchodźców i migrantówDziałaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

2898 zebranych podpisów

Nasz cel 3000

Tortury, detencja, wykorzystywanie i gwałty są częścią codziennego horroru wielu uchodźców oraz migrantów w Libii. Jednak Europa, zamiast zakończyć te naruszenia, pomaga Libii zatrzymywać ludzi w piekle.

Poprzez szkolenia oraz zapewnianie libijskiej straży statków do transportowania migrantów z powrotem do Libii, europejscy przywódcy przyczyniają się do ogromnego cierpienia ludzi, napędzając tym samym poważne naruszenia praw człowieka.

Ponad 7 000 migrantów, uchodźców i osób poszukujących ochrony znajduje się w centrach detencji. Nie wiedzą kiedy, a często także czy w ogóle, będą uwolnieni. Warunki w jakich przebywają są całkowicie nieludzkie, mają niewielki dostęp do jedzenia, wody, opieki medycznej. Uchodźcy i migranci doświadczają brutalnego traktowania, tortur, gwałtów, są także sprzedawani, zmuszani do niewolniczej pracy.

Dlaczego to teraz pilne? 7000 migrantów i uchodźców utknęło w Libii, są zależni wyłącznie od policji i grup zbrojnych. Doświadczają przerażających naruszeń praw człowieka.

Wezwij europejskie i libijskie władze do zapewnienia ochrony migrantom i uchodźcom w Libii. 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
15076