Zatrzymaj czystki etniczne w Mjanmie! – Amnesty International

Petycja

Zatrzymaj czystki etniczne w Mjanmie!

Wezwij rząd Mjamny do natychmiastowego zakończenia operacji wojskowychDziałaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

1280 zebranych podpisów

Nasz cel 2000

W tym momencie w Mjanmie trwa zaplanowana akcja wymierzona w jedną grupę etniczną – Rohingjów. Dochodzi do czystek etnicznych i ogromnej tragedii tysięcy osób, które uciekły przed przemocą.

Dowody zebrane przez badaczy Amnesty International potwierdzają, że w regionie Rakhine w Mjanmie wojsko i bojówki palą wsie zamieszkane przez społeczność Rohingja, zabijają ludzi, w tym osoby, które podejmują desperackie próby ucieczki. To są czystki etniczne.

Dramat rozgrywa się również na granicy Mjanmy i Bangladeszu, gdzie władze rozmieściły miny przeciwpiechotne, które są zabójczym zagrożeniem dla ludzi uciekających przed przemocą. Jednak już ponad 500 tysiącom Rohingjów udało się przedostać do sąsiedniego Bangladeszu. Jest to w tym momencie największych exodusów ludności na świecie.

Wezwij władze Mjanmy, żeby przestały atakować Rohingjów oraz wpuściły do regionu Rakhine organizacje świadczące pomoc humanitarną oraz niezależnych obserwatorów.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
14730