Zatrzymajmy przemoc na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych – Amnesty International

Petycja

Zatrzymajmy przemoc na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych

USA muszą wpłynąć na Izrael, by położyć kres bezkarnościDziałaj teraz!

Zobacz treść petycji

Imię musi zawierać przynajmniej 2 litery
Nazwisko musi zawierać przynajmniej 2 litery
Adres e-mail powinien mieć format: mail@example.com
Proszę poprawić błędy formularza.

2889 Zebranych podpisów

Nasz cel 5000

USA muszą wpłynąć na Izrael, by zajął się przyczynami leżącymi u źródeł konfliktu i położył kres bezkarności. Dołącz do ludzi na całym świecie, którzy wzywają do zakończenia cyklu przemocy i niesprawiedliwości. Świat obserwuje eskalację zbrojnych działań wojennych w Izraelu i na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych. To najwyższy czas, by naciskać na Izrael, by zajął się podstawowymi przyczynami naruszeń i niesprawiedliwości.

Aktualna przemoc eskaluje do rozmiarów przypominających przerażające działania wojenne z 2008, 2012 i 2014 roku. Ludność cywilną dotykają największe cierpienia, a w Gazie dochodzi do masowych zgonów i ogromnych zniszczeń.

Izrael bije przerażające rekordy w zakresie bezprawnego zabijania i ranienia tysięcy cywilów, przesiedlania dziesiątek tysięcy osób oraz niszczenia domów, przedsiębiorstw i infrastruktury. Część z tych naruszeń to zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości. Również palestyńskie grupy zbrojne bezkarnie dopuściły się naruszeń międzynarodowego prawa humanitarnego, w tym zbrodni wojennych.

Doświadczenia Palestyńczyków związane z systemową dyskryminacją, wywłaszczaniem i wysiedlaniem leżą u podstaw ciągłych naruszeń, których jesteśmy dziś świadkami. W Strefie Gazy Izrael zbiorowo karze 2 miliony Palestyńczyków, którzy od 14 lat żyją pod nielegalną blokadą. Izrael ma możliwość i obowiązek prawny znieść blokadę i pozwolić ludziom w Gazie korzystać z ich praw, zakończyć przymusowe wysiedlenia i wyburzanie domów, zaprzestać nielegalnego osadnictwa i chronić ludność cywilną.

Obecnie Palestyńczycy na całym świecie, w tym w dzielnicy Szejk Jarrah we Wschodniej Jerozolimie, proszą świat o wywarcie presji na Izrael, aby wstrzymał przymusowe eksmisje w ich dzielnicy i zakończył trwające przymusowe przesiedlenia Palestyńczyków.

Społeczność międzynarodowa, a zwłaszcza sojusznicy Izraela, tacy jak Stany Zjednoczone, mają obowiązek wpłynięcia na Izrael, by zakończył systematyczne naruszenia praw Palestyńczyków i zadośćuczynił doznanym krzywdom.

Musimy zwiększyć międzynarodową presję, aby tak się stało! Musimy zakończyć cykl przemocy, niesprawiedliwości i bezkarności!

Wyślij apel do Sekretarza Stanu USA, by Stany Zjednoczone zareagowały zarówno jako sojusznik Izraela, jak i stały członek Rady Bezpieczeństwa.


Zdjęcie w nagłówku: Wybuch w południowej części Strefy Gazy podczas izraelskiego nalotu 12 maja 2021. Photo by SAID KHATIB/AFP via Getty Images
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu
112370