Aktualna sytuacja bohaterów i bohaterek Maratonu Pisania Listów 2010 – Amnesty International

Aktualna sytuacja bohaterów i bohaterek Maratonu Pisania Listów 2010

Wiele osób, w sprawie których pisaliśmy listy podczas Maratonu Pisania Listów 2010 ciągle pozostaje w ciężkiej i trudnej sytuacji.
Aleksandr Rafalski z listami. Może czyta list od Ciebie?

Mao Hengfeng

Mao Hengfeng w zagrożeniu, potrzebuje naszego działania! Pilna Akcja w jej sprawie znajduje się pod linkiem: https://amnesty.org.pl/pilna-akcja-mao-hengfeng-bohaterka-maratonu-w-2010-roku-w-niebezpiecze%c5%84stwie/

Działaliście dla niej podczas Maratonu Pisania Listów 2010, nie zapomnijcie o niej także teraz!

Bracia Kamiar i Arash Alaei

Dr Kamiar Alaei jest na wolności, jednak jego brat, Dr Arash Alaei wciąż znajduje się w więzieniu. Amnesty International kontynuuje naciski w sprawie jego niezwłocznego i bezwarunkowego zwolnienia.

17 czerwca 2011 trzyletni wyrok Dr Kamiara Alaei dobiegł końca i mężczyzna znajduje się teraz na wolności. Nie mieszka już w Iranie. Jednak Dr Arash Alaei wciąż przebywa w więzieniu w Teheranie, gdzie odbywa swój sześcioletni wyrok. W marcu 2011 została mu przyznana krótka przepustka z okazji irańskiego święta Nowego Roku, jednak musiał wrócić do więzienia po około czterech dniach. Jako że odsłużył już połowę wyroku, zgodnie z przepisami więziennymi może zostać warunkowo zwolniony z reszty kary. Jego rodzina apeluje o takie warunkowe zwolnienie, jednak my pozostajemy na stanowisku, że powinien zostać zwolniony niezwłocznie i bezwarunkowo.

Kartam Joga

Przeciwko Kartamowi Jodze toczą się cztery sprawy karne. Jednak postępowanie toczy się bardzo wolno, co wiąże się z wyborami, które miały miejsce na przełomie kwietnia i maja, a doprowadziły do dużych zmian w składzie sędziowskim. Sprawa Kartama Jogi została przedstawiona w kwietniowo-majowym wydaniu The Wire.
Numer kwietniowo-majowy the Wire można znaleźć pod linkiem:

http://www.amnesty.org/sites/impact.amnesty.org/files/PUBLIC/documents/TheWire/Wire%20April%20May%202011%20web%20final.pdf

Su Su Nway

Su Su Nway jest wciąż przetrzymywana w więzieniu Hkamti w Birmie. Istnieje podejrzenie, że ma problemy z sercem bądź płucami, w wyniku których ma trudności z oddychaniem. Prosi o przeniesienie do więzienia, w którym znajduje się szpital. Klimat w regionie Sagaing, gdzie znajduje się więzienie jest znacznie bardziej surowy niż w innych częściach Birmy. Wielu więźniów cierpi na malarię lub gruźlicę. W więzieniu nie ma wystarczającej ilości lekarstw, by zapewnić odpowiednie leczenie wszystkim chorym więźniom.

Walid Yunis Ahmad

W marcu Walid Yunis Ahmad został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Sąd nie wziął pod uwagę faktu, że spędził on 10 lat (II 2000 – II 2010) w areszcie bez wyroku. Amnesty International rozmawiało 16 czerwca z prawnikiem Walida. Powiedział on, że odwiedził Walida w więzieniu 14 czerwca i że wyglądał on na zadowolonego. Odkąd Walid może spotykać się z prawnikiem, może z nim omówić szczegóły swojej sprawy, co jest dla niego bardzo ważne.

Jednak prawnik Walida wciąż nie otrzymał żadnych wiadomości w sprawie apelacji, którą złożył. Jego zdaniem, na odpowiedź może czekać nawet rok.

Zwracamy się z prośbą do aktywistów i aktywistek, by ciągle wysyłać apele o jego uwolnienie.

Walid Yunis Ahmad znajduje się obecnie w innym więzieniu. Listy wsparcia prosimy kierowac na adres:

Walid Yunis Ahmad
Al -Mahatta prison
Erbil
Kurdistan Region of Iraq

Aleksandr Rafalski

Przedstawiciele Amnesty International rozmawiali z Aleksandrem Rafalskim, który odsiaduje dożywotni wyrok. Aleksandr powiedział, że otrzymał od członków AI olbrzymią ilość listów wsparcia. Znajdowały się wśród nich również propozycje pracy, zakwaterowania i pomocy prawnej. Część listów była napisana przez emigrantów z Ukrainy i Rosji, którzy również doświadczyli przemocy i tortur ze strony władz. Aleksandr powiedział wysłannikowi Amnesty, że jest niezmiernie wdzięczny i że – jeśli kiedykolwiek zostanie uwolniony – chciałby żyć “w miejscu takim jak Niemcy czy Anglia, gdzie ludziom zależy na innych i gdzie piszą oni listy do takich osób jak ja”.

Nie narzekał na obecne traktowanie w więzieniu i powiedział, że bez przeszkód otrzymuje wszystkie listy i paczki. Co więcej, więzienie używa listów od członków i członkiń Amnesty International podczas lekcji angielskiego prowadzonych dla więźniów, jako przykładowych tekstów po angielsku! Prosimy, żebyście nie przestawali wysyłać listów wsparcia do Aleksandra i kierować apelów o uwolnienie go do Prokuratora Generalnego.

Tłumaczyła: Agnieszka Fal

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Nie dla poniżającej masowej detencji w polskich ośrodkach dla cudzoziemców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

2278