Amnesty International na 9. Gdańsk DocFilm Festival – Amnesty International

Amnesty International na 9. Gdańsk DocFilm Festival

W dniach 04-08 maja odbędzie się 9. Gdańsk Doc Film Festival - międzynarodowy festiwal filmów dokumentalnych. Goście festiwalu będą mieli również okazję spotkać się z Amnesty International.

9.edycja_Gdansk_DocFilm_FestivalWolontariusze Amnesty International będą prowadzili akcję na rzecz białoruskich opozycjonistów. Każdy z gości festiwalu będzie mógł się podpisać pod petycją wzywającą prezydenta Aleksandra Łukaszenkę o zaprzestanie represji. Natomiast w niedzielę 8 maja , o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie, na którym działacze Amnesty International z Gdańska przybliżą działalność ruchu i tematy ochrony praw człowieka, również związane z przewodnim tematem festiwalu -Godnosć i praca-.
Na obecną edycję festiwalu napłynęło ponad 230 filmów z 34 krajów, z 6 kontynentów, z których do konkursu dziewiątej edycji GDFF, zakwalifikowało się 36 filmów. Projekcje konkursowe oraz liczne pokazy specjalne odbędą się w kinach Neptun i Kameralne w Gdańsku, przy ul. Długiej 57.

Cena biletu na jeden dzień wynosi 8 zł. Karnet na cały Festiwal – 30 zł. Przewodniczącym Jury jest francuski reżyser Jean Gabriel Periot. W Jury znaleźli się również prof. Alexis Krasilovsky ze Stanów Zjednoczonych oraz Krzysztof Ptak. Potwierdzony jest udział gości z Polski, ale także z innych krajów, m.in z Islandii, Szwajcarii i Słowacji.

Filmy konkursowe 9. Gdańsk Doc Film Festival (Godność i Praca / Dignity & Work) będą prezentowane w 6 blokach tematycznych, podczas międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych w Gdańsku, w kinie Neptun, w dniach 04-08 maja 2011.

Więcej informacji na  www.gdanskdocfilm.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

2374