Wolontariusze Amnesty International będą prowadzili akcję na rzecz białoruskich opozycjonistów. Każdy z gości festiwalu będzie mógł się podpisać pod petycją wzywającą prezydenta Aleksandra Łukaszenkę o zaprzestanie represji. Natomiast w niedzielę 8 maja , o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie, na którym działacze Amnesty International z Gdańska przybliżą działalność ruchu i tematy ochrony praw człowieka, również związane z przewodnim tematem festiwalu -Godnosć i praca-.
Na obecną edycję festiwalu napłynęło ponad 230 filmów z 34 krajów, z 6 kontynentów, z których do konkursu dziewiątej edycji GDFF, zakwalifikowało się 36 filmów. Projekcje konkursowe oraz liczne pokazy specjalne odbędą się w kinach Neptun i Kameralne w Gdańsku, przy ul. Długiej 57.
Cena biletu na jeden dzień wynosi 8 zł. Karnet na cały Festiwal – 30 zł. Przewodniczącym Jury jest francuski reżyser Jean Gabriel Periot. W Jury znaleźli się również prof. Alexis Krasilovsky ze Stanów Zjednoczonych oraz Krzysztof Ptak. Potwierdzony jest udział gości z Polski, ale także z innych krajów, m.in z Islandii, Szwajcarii i Słowacji.
Filmy konkursowe 9. Gdańsk Doc Film Festival (Godność i Praca / Dignity & Work) będą prezentowane w 6 blokach tematycznych, podczas międzynarodowego festiwalu filmów dokumentalnych w Gdańsku, w kinie Neptun, w dniach 04-08 maja 2011.
Więcej informacji na www.gdanskdocfilm.pl