Amnesty International na OFIP 2014 – Amnesty International

Amnesty International na OFIP 2014

Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych to największe w Polsce spotkanie ludzi zaangażowanych w działalność obywatelską. Amnesty International weźmie udział w Pikniku i w Forum Inicjatyw Pozarządowych.<br /> <br />

VII Ogólnopolskie Forum Inicjatyw Pozarządowych odbywa się w dniach 8 – 15 września 2014 r. w Warszawie. Wiodącym wydarzeniem VII OFIP-u jest Forum (14-15 września 2014 r. na Uniwersytecie Warszawskim). Towarzyszy mu Piknik Inicjatyw Obywatelskich (14 września 2014 r.) na Krakowskim Przedmieściu.
Forum jest okazją do przyjrzenia się rozwojowi aktywności obywatelskiej w Polsce w ostatnich 25 latach. Zapraszamy szczególnie na sesję “Przejrzystość polskich organizacji pozarządowych i zaufanie społeczne. Dlaczego potrzebujemy standardu?”, gdzie razem z przyjaciółmi z Greenpeace, Stowarzyszaenia SOS – Wioski Dziecięce i WWF, zaprezentujemy standard przejrzystości stworzony przez nas i zaprosimy inne polskie organizacje do dołączenia do tej inicjatywy.
Podczas Pikniku Inicjatyw Obywatelskich (14 września) na Krakowskim Przedmieściu w godzinach 11.00 – 17.00 stanie 90 namiotów organizacji. Będzie można uczestniczyć w malowaniu równościowego graffiti z Darkiem Paczkowskim i Fundacją Klamra, zrobić sobie zdjęcie w łóżku do kalendarza akcji “Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!”, wziąć udział w warsztatach antydyskryminacyjnych.
Amnesty International pojawi się z dwiema kampaniami: “Stop Torturom” oraz “S.O.S. Europo!”. Każdy kto przyjdzie na piknik w pierwszej kampanii będzie mógł domagać się sprawiedliwości dla ofiar tortur w różnych krajach świata, natomiast w drugiej kampanii będzie mógł wziąć w obronę migrantów i uchodźców, których prawa są łamane na granicach Europy. Każdy będzie mógł się również dowiedzieć jak nie wiele trzeba, aby zostać Obrońcą Praw Człowieka.
Więcej informacji na stronie OFIP 2014 >>>

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

1335