Amnesty International na Planete Doc Film Festiwal – Amnesty International

Amnesty International na Planete Doc Film Festiwal

Na tegorocznym Planete Doc Film Festival silnie zaznaczona będzie obecność obchodzącej w tym roku 50-lecie istnienia organizacji praw człowieka Amnesty International. Wręczona zostanie nagroda za najlepszy film dokumentalny o prawach człowieka oraz odbędzie się debata o konflikcie izraelsko-palestyńskim.

showtn.php_01W  tegorocznym konkursie filmów mówiących o prawach człowieka jury Amnesty International przyzna nagrodę w wysokości 3000 euro jednemu z 7 najlepszych filmów o tej tematyce. W skład jury wejdą: Draginja Nadaždin – dyrektorka Amnesty International, Tadeusz Sobolewski – krytyk filmowy oraz Mirosław Chojecki – były więzień sumienia i współzałożyciel Stowarzyszenia Wolność Słowa.

– Poruszając tematykę praw człowieka na świecie, filmy dokumentalne stają się inspiracją i zachętą do działania dla wielu ludzi. Filmowcy realizują w ten sposób cel, jakim jest szerzenie świadomości
o sytuacji praw człowieka na świecie. Ważne jest to, że sami nie pozostają obojętni – mówi Draginja Nadażdin, dyrektorka Amnesty International.

– Amnesty International w roku swojego 50-lecia pragnie w szczególny sposób zwrócić uwagę na wciąż nowe zagadnienia związane z ochroną praw człowieka. Poszukujemy obrazu, który przybliży sytuację ludzi, których prawa są naruszane oraz to z jakiego typu problemami muszą się zmagać.

W piątek 13 maja po projekcji filmu “Życie jest cenne” (godz. 18.30) odbędzie się debata “Życie jest cenne. Jak konflikt izraelsko-palestyński przemienić w pokojowe współżycie?”. W rozmowie, którą poprowadzi publicysta Polityki Adam Szostkiewicz, weźmie udział reżyser filmu Shlomi Eldar, korespondent Polityki z Bliskiego Wschodu Roman Frister oraz Draginja Nadażdin, Dyrektorka Amnesty International.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymaj bezprawne przesiedlenia ukraińskiej ludności cywilnej

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

Powiązany temat

Peru: Co najmniej 40 osób zabitych podczas protestów, trwających od grudnia 2022

2355