Amnesty International nagrodziła dziennikarzy – Amnesty International

Amnesty International nagrodziła dziennikarzy

Statuetkę odbierze Krystyna Kurczab-Redlich za artykuł „Demokracja z krwi i kości” opublikowany w Dużym Formacie Gazety Wyborczej poświęcony sytuacji w Czeczenii.

Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac, kapituła zdecydowała o przyznaniu dodatkowo trzech wyróżnień:

  • Igorowi Miecikowi z -Polityki- za tekst -Żeby nadmuchać trzeba klepać- poświęcony awansowi w policyjnej hierarchii
  • Dominice Pszczółkowskiej z -Gazety Wyborczej-, za tekst -Którędy do sąsiada- opisujący postrzeganie i traktowanie uchodźców
  • Igorowi Ryciakowi z -Newsweeka- za tekst -Za błędy na górze- poświęcony odszkodowaniom za błędy wymiaru sprawiedliwości.

Nagrody przyznała kapituła w składzie: profesor Andrzej Zoll – Rzecznik Praw Obywatelskich, Piotr Zaremba –publicysta Konstanty Gebert- publicysta, Adam Pruss – prezes Amnesty International Polska.

Konkurs zorganizowano po raz drugi, teksty poświęcone problematyce praw człowieka nadsyłać mogli dziennikarze, redakcje oraz organizacje pozarządowe.

„To dziennikarze w dużej mierze kształtują opinię publiczną, dlatego tak ważne jest, aby byli wrażliwi na zagadnienia związane z prawami człowieka” – powiedział Adam Pruss, prezes Amnesty International.

Na wręczenie nagród zapraszamy 14 grudnia br. o godz. 15.30, do piwnic Zamku Ujazdowskiego w Warszawie.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
4950