Amnesty International ogłasza konkurs “Pióro Nadziei” – Amnesty International

Amnesty International ogłasza konkurs “Pióro Nadziei”

Amnesty International, organizacja działająca na rzecz zapobiegania naruszeniom praw człowieka już od 50 lat, po raz dziesiąty wybierze w Polsce najlepszy tekst o tematyce praw człowieka i przyzna Nagrodę Dziennikarską Amnesty International ?Pióro Nadziei?.

nowe_pioro_nadziei_3_resizeW konkursie mogą wziąć udział autorzy i autorki tekstów opublikowanych w języku polskim w prasie lub Internecie pomiędzy 1 maja 2010 a 30 kwietnia 2011. Teksty mogą być zgłaszane przez redakcje, dziennikarzy i dziennikarki, osoby indywidualne oraz organizacje pozarządowe.

Nagroda dziennikarska Amnesty International za najlepszy tekst o prawach człowieka zostanie przyznana po raz 10. Będzie to wyjątkowy jubileusz, gdyż w tym roku Amnesty International na całym świecie będzie obchodzić 50- lecie powstania.

Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie tekstu poświęconego tematyce praw człowieka do 30 czerwca 2011 roku. Decyduje data dotarcia tekstu pod wskazany poniżej adres pocztowy lub e-mail.

Artykuły należy przesyłać w wersji pisemnej lub elektronicznej na adres:

Stowarzyszenie Amnesty International
ul. Piękna 66a lok. 2 00-672, Warszawa
tel./fax. 022 828 60 00
e-mail: aleksandra.minkiewicz@amnesty.org.pl z dopiskiem “Pióro Nadziei”.

Pierwszym nagrodzonym w konkursie artykułem był tekst poświęcony sytuacji dzieci zeznających w polskich sądach – “Mały świadek”, autorstwa Andrzeja Goszczyńskiego, opublikowany w tygodniku Polityka. W kolejnych latach wśród laureatów i wyróżnionych znaleźli się: Witold Szabłowski, Magdalena Grzebałkowska, Krystyna Kurczab-Redlich, Natalia Bloch, Maria Kruczkowska, Tomasz Kwaśniewski, Jacek Żakowski, Bartek Dobroch, Joanna Podgórska i Agnieszka Fiedorowicz.

W minionych latach do jury zaprosiliśmy znanych dziennikarzy: Konstantego Geberta, Piotra Zarembę, Ewę Siedlecką, Joannę Podgórską, Krystynę Kurczak-Redlich oraz ludzi nauki i kultury: prof. Andrzeja Zolla, Mirosława Chojeckiego, prof. Magdalenę Środę i prof. Romana Kuźniara.

Autorką wręczanej laureatom Nagrody Dziennikarskiej statuetki – pióra otoczonego drutem kolczastym – jest znana warszawska artystka Iwona Lifshes.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

2378