Amnesty International patronuje filmowi “Rakieta” – Amnesty International

Amnesty International patronuje filmowi “Rakieta”

Film "Rakieta" Kima Mordaunt, australijski kandydat do Oscara, ukazujący przez pryzmat niezwykłej, baśniowej opowieści współczesny Laos, już 6 grudnia w kinach w całej Polsce.

Chłopiec, który rzekomo przyciąga nieszczęścia, prowadzi swoją rodzinę oraz parę wyrzutków społeczeństwa przez Laos w poszukiwaniu nowego domu. Po podróży przez kraj wyniszczony wojnami, podróży pełnej nieszczęśliwych zdarzeń, chłopiec chce udowodnić, iż nie jest przeklęty i buduje ogromną rakietę, która pozwoli mu wziąć udział w najbardziej dochodowych, ale również i niebezpiecznych zawodach roku: Festiwalu Rakiet.

Opowieść o małym chłopcu, który musi przezwyciężyć ciążącą na nim klątwę staje się pretekstem, by pokazać Laos i nadużycia praw człowieka, do których w tym kraju dochodzi.  Niezwykła podróż chłopca i egzotyczne krajobrazy, choć osadzone w baśniowej konwencji zostaną zrozumiałe na pewno pod każdą szerokością geograficzną. “Rakieta” opowiada o walce z przeciwnościami i jednocześnie jest zastrzykiem bardzo pozytywnej energii dla widzów, dającą nadzieję, że wszelkie przeciwności można pokonać.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

1666