Amnesty International rusza na letnie festiwale – Amnesty International

Amnesty International rusza na letnie festiwale

Już 18 czerwca Amnesty International zawita na Life Festival w Oświęcimiu. Tym samym rozpocznie letnią akcję w ramach obchodów 50-lecia organizacji. Odwiedzając największe letnie festiwale Amnesty International poruszy temat wolności słowa oraz będzie zbierać podpisy pod petycją o Zmicierze Daszkiewiczu, białoruskim liderze opozycyjnego ?Młodego Frontu?, więźniu sumienia.

A150_POL_RGB_CP_small

Kolejnymi festiwalami, które odwiedzą wolontariusze Amnesty International będą: Open-er Festival w Gdyni (30 czerwca – 3 lipca), Seven Festival Music & More w Węgorzewie (7 lipca – 10 lipca) oraz Off Festival w Katowicach (5 sierpnia – 8 sierpnia).

Podczas festiwali, każdy kto spotka wolontariuszy i wolontariuszki Amnesty International będzie mógł zaapelować do prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o uwolnienie Zmiciera Daszkiewicza i innych działaczy opozycyjnych więzionych lub skazanych za udział w protestach po wyborach z 19 grudnia 2010 r.

Znany działacz Zmicer Daszkiewicz, lider ugrupowania Młody Front, i jego kolega, członek stowarzyszony “Młodego Frontu”, Edward Lobau, zostali skazani na odpowiednio dwa i cztery lata więzienia w karnej kolonii za napastowanie przechodniów w dzień poprzedzający wybory. Inny działacz -Młodego Frontu- powiedział Amnesty International, że w rzeczywistości to oni zostali zaatakowani. Zeznał, że czterech mężczyzn spytało ich najpierw o drogę, a potem uderzyło Zmicera Daszkiewicza i Edwarda Lobaua.

Podczas letnich festiwali będzie można również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez trenerów i trenerki Amnesty International dotyczących wolności słowa. Każdy będzie mógł również złożyć życzenia na 50. urodziny Amnesty International dołączając swój wpis na stronie ai50.pl.

Więcej informacji o obchodach 50-lecia Amnesty International na stronie http://ai50.pl/.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

Weź udział w wydarzeniu centralnym Maratonu Pisania Listów 10 grudnia w Warszawie!

Powiązany temat

Ukraina: Brak zakwaterowania szczególnie zagraża osobom starszym przesiedlonym w wyniku rosyjskiej inwazji – nowy raport Amnesty International

Powiązany temat

Turcja: Sprawiedliwość zwycięża – wyroki skazujące czterech obrońców praw człowieka uchylone

2321