Amnesty Trójmiasto zaprasza na otwarcie wystawy fotografii ”S.O.S. Europo!” – Amnesty International

Amnesty Trójmiasto zaprasza na otwarcie wystawy fotografii ”S.O.S. Europo!”

Wernisaż odbędzie się 11 maja 2015 roku o godzinie 18:00 w Galerii Fotograficznej Manhattan w Gdańsku (ul. Grunwaldzka 82). Wystawę będzie można oglądać do 25 maja 2015 roku.

Wystawa Amnesty International “S.O.S. Europo” to 18 zdjęć autorstwa greckiego fotografa Giorgosa Moutafisa i bułgarskiej fotografki Vesseliny Nikołajewej pokazujących z jednej strony migrantów i migrantki szukających schronienia lub lepszej przyszłości w Unii Europejskiej, a doświadczających przemocy na jej południowych granicach, z drugiej strony portrety indywidualnych uchodźców i uchodźczyń z Syrii, którym udało się dostać do Bułgarii. Zdjęcia Moutafisa ukazują natomiast przemoc i dramat ludzi w stanie desperackiej ucieczki i szukania bezpieczeństwa.
Podczas wystawy zapraszamy do podpisywania petycji Amnesty International za pomocą których walczymy o:
– wzmocnienie operacji poszukiwawczych i ratowniczych na Morzu Śródziemnym i Egejskim poprzez wspólne działanie ze strony wszystkich państw członkowskich;
– tworzenie bezpieczniejszych, legalnych dróg dotarcia do Europy dla osób uciekających przed wojną i prześladowaniami, by nie byli zmuszeni do podejmowania niebezpiecznych przepraw, oraz zapewnienie, że kiedy znajdą się na terytorium UE mają dostęp do procedur ubiegania się o ochronę międzynarodową;
– zaprzestanie współpracy nastawionej na ograniczenie migracji z państwami, gdzie łamane są prawa człowieka.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

1162