AMNESTY INTERNATIONAL zaprasza wszystkie osoby stawiające pierwsze kroki w dziennikarstwie na seminarium “STOP DYSKRYMINACJI!” – Amnesty International

AMNESTY INTERNATIONAL zaprasza wszystkie osoby stawiające pierwsze kroki w dziennikarstwie na seminarium “STOP DYSKRYMINACJI!”

Planowane seminaria odbywają się w ramach prowadzonego przez Amnesty International projektu edukacyjnego "Razem mamy siłę: STOP DYSKRYMINACJI!". Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą wiedzieć w jaki sposób poruszać tematykę antydyskryminacji w artykułach czy filmach.

Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się jak przeciwstawić się dyskryminacji. Chcemy aby aktywiści i aktywistki NGO, dziennikarze i dziennikarki, a także blogerzy i blogerki działali razem, zrozumieli przyczyny dyskryminacji oraz zmobilizowali swoje lokalne społeczności do przeciwstawienia się jej.

  • Każda z osób uczestniczących w szkoleniu  otrzyma pakiet materiałów związanych z antydyskryminacją oraz działaniami w środowisku lokalnym na rzecz praw człowieka.
  • Od każdego uczestnika/uczestniczki seminarium oczekujemy, przygotowania minimum jednego tekstu bądź krótkiego filmiku związanego z poruszaną tematyką. W czasie szkolenia wskażemy także kontakty do szkół w całej Polsce, które tworzą projekty antydyskryminacyjne i są chętne do udzielania wywiadów.
  • Amnesty International co roku przyznaje w Polsce nagrodę dziennikarską “Pióro Nadziei” za najlepszy tekst o tematyce praw człowieka, każdy uczestnik/uczestniczka seminarium – zostanie zaproszony/a do wzięcia udziału w tym konkursie.
  • Każda z osób uczestnicząca w seminarium otrzyma od Stowarzyszenia Amnesty International certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Prowadzący:

Piotr Skrzypczak – Politolog, specjalista z zakresu problematyki praw człowieka i przeciwdziałania dyskryminacji. Współautor podręczników i publikacji z tego zakresu. Uczestnik wielu projektów edukacyjnych, współpracownik m.in. Amnesty International i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Wykładowca akademicki. Prowadzi zajęcia z tematyki ochrony praw człowieka, przeciwdziałania dyskryminacji.
Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Homo Faber gdzie odpowiada za program Antydyskryminacja.
Każde z seminariów odwiedzi także lokalny dziennikarz/dziennikarka, który/a podzieli się swoim doświadczeniem z zakresu informacji o przejawach dyskryminacji w lokalnym środowisku.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE ORAZ WARUNKI ZGŁOSZENIA:

Udział w seminarium jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się pod linkiem: https://www.surveymonkey.com/s/Q9CBNBL Każde ze spotkań potrwa 9 godzin (z godzinną przerwą obiadową).

Spotkania organizowane są w 3 miastach:

WROCŁAW, 18 kwietnia – Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić  do 6 kwietnia, informację zwrotną wraz ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi, wybrane osoby otrzymają do dnia 8 kwietnia
Miejsce: Infopunkt Nadodrze, Władysława Łokietka 5/1, Wrocław

ŁÓDŹ, 16 maja – Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 10 maja.
Miejsce: Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi, ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna, I piętro

BIAŁYSTOK, 13 czerwca – Formularz zgłoszeniowy należy wypełnić do 25 maja, informację zwrotną wraz ze szczegółowymi informacjami organizacyjnymi, wybrane osoby otrzymają do dnia 29 maja. Szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji seminarium będą podane w późniejszym terminie.

Organizatorzy pokrywają koszty związane z wyżywieniem w czasie seminarium oraz koszty dojazdu dla osób z regionu.

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem mailowym: szkolenia@amnesty.org.pl ZAPRASZAMY DO PRZESYŁANIA ZGŁOSZEŃ!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Stop dyskryminacji romskich uchodźców!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

1216