Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity – Amnesty International

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

Kolejny raz Amnesty International zaprasza na konkurs najlepszych filmów z prawami człowieka w tle oraz debatę podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Filmy festiwalowe oglądać będzie można m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Lublinie i innych miastach w dn. 13-22 maja, a online w późniejszym terminie w każdym zakątku Polski.

Zapraszamy także na debatę „Obcy w swoim domu: Palestyńczycy a Izrael” 17 maja. Porozmawiamy o trudnej rzeczywistości targanego wieloletnim konfliktem regionu oraz o głośnym raporcie Amnesty International, który określa politykę Izraela względem Palestyńczyków jako apartheid. Dlaczego?

Konkurs filmów dokumentalnych o prawach człowieka

Nagroda w konkursie Amnesty International jest podziękowaniem dla tych, którzy swoją pracą filmową pokazują, czym są i co znaczą prawa człowieka.

Obejrzymy obrazy, które pokazują mechanizmy psychologiczne, społeczne i polityczne, jakie wpływają na nasze życie, kształtują nasz sposób myślenia i odczuwania, odbijają się na naszej wolności i naszych prawach. Przyjrzymy się indywidualnym historiom, które pozwolą lepiej zrozumieć drugiego człowieka i otaczający nas świat. Poznamy historie uchodźstwa, życia w obszarach konfliktów zbrojnych, ale także historie przeciwstawienia się niesprawiedliwości i walki o prawdę, o swoje prawa, o swoją społeczność i środowisko naturalne.

Jury w składzie Jakub Majmurek – publicysta, krytyk filmowy, Jacek Petrycki – operator filmowy, reżyser i scenarzysta, oraz Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Amnesty International Polska przyzna nagrodę w wysokości 1500 euro.

Zobacz listę filmów biorących udział w tegorocznym konkursie: mdag.pl/19/pl/warszawa/contest/Amnesty+International+Poland+Award

Projekcje w poszczególnych miastach można sprawdzić na stronie festiwalu Millennium Docs Against Gravity>>>

Zwycięski film poznamy już 19 maja!

Więcej o konkursie>>>


Aktualizacja – 23 maja. Nagrana debata “Obcy w swoim domu”, jako podcast magazynu “Nowa Europa Wschodnia”.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

165672