Zapraszamy także na debatę „Obcy w swoim domu: Palestyńczycy a Izrael” 17 maja. Porozmawiamy o trudnej rzeczywistości targanego wieloletnim konfliktem regionu oraz o głośnym raporcie Amnesty International, który określa politykę Izraela względem Palestyńczyków jako apartheid. Dlaczego?
Konkurs filmów dokumentalnych o prawach człowieka
Nagroda w konkursie Amnesty International jest podziękowaniem dla tych, którzy swoją pracą filmową pokazują, czym są i co znaczą prawa człowieka.
Obejrzymy obrazy, które pokazują mechanizmy psychologiczne, społeczne i polityczne, jakie wpływają na nasze życie, kształtują nasz sposób myślenia i odczuwania, odbijają się na naszej wolności i naszych prawach. Przyjrzymy się indywidualnym historiom, które pozwolą lepiej zrozumieć drugiego człowieka i otaczający nas świat. Poznamy historie uchodźstwa, życia w obszarach konfliktów zbrojnych, ale także historie przeciwstawienia się niesprawiedliwości i walki o prawdę, o swoje prawa, o swoją społeczność i środowisko naturalne.
Jury w składzie Jakub Majmurek – publicysta, krytyk filmowy, Jacek Petrycki – operator filmowy, reżyser i scenarzysta, oraz Anna Błaszczak-Banasiak – dyrektorka Amnesty International Polska przyzna nagrodę w wysokości 1500 euro.
Zobacz listę filmów biorących udział w tegorocznym konkursie: mdag.pl/19/pl/warszawa/contest/Amnesty+International+Poland+Award
Projekcje w poszczególnych miastach można sprawdzić na stronie festiwalu Millennium Docs Against Gravity>>>
Zwycięski film poznamy już 19 maja!
Aktualizacja – 23 maja. Nagrana debata “Obcy w swoim domu”, jako podcast magazynu “Nowa Europa Wschodnia”.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!