Amnesty na Transatlantyku – Amnesty International

Amnesty na Transatlantyku

23 czerwca rusza Transatlantyk Festival w Łodzi. Amnesty patronuje sekcji filmów „Konfrontacje” oraz działowi „Edukacja & Inspiracje”.

Festiwal Transatlantyk łączy wybitne światowe kino z muzyką. Poruszane są też ważne tematy społeczne podczas organizowanych debat. Motywem wiodącym tegorocznych paneli jest problem migracji.

27 czerwca po filmie „Fuocoammare. Ogień na morzu” odbędzie się debata nt. kryzysu migracyjnego. W dyskusji udział wezmą:
Draginja Nadaždin (dyrektorka Amnesty International Polska), Dawid Wildstein (kierownik publicystyki TVPInfo), Mohidin (Marek) Mahrus (reprezentant syryjskiej wspólnoty w Polsce).

W sekcji filmowej „Konfrontacje” pokazywane zostaną filmy, których tematem są współczesne konflikty zbrojne, polityczne, których skutkiem jest największy od czasów II Wojny Światowej kryzys uchodźczy.

Wejście na seanse i wydarzenia działu Edukacja & Inspiracje na festiwalu jest bezpłatne. Trzeba jednak zarezerwować miejsce – bilety są do odebrania w kinie lub można je pobrać na stronie festiwalu.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
6959