ANTI-FLAG wznosi toast za wolność dla Pussy Riot – Amnesty International

ANTI-FLAG wznosi toast za wolność dla Pussy Riot

Ikony punk rocka Anti-Flag połączyły siły z Staages Music i Art for Amnesty i przygotowały elektryzującą wersję "Toast to freedom", piosenki napisanej dla uczczenia 50-lecia Amnesty International. Utwór - zainspirowany uwięzieniem członkiń punkowej kapeli Pussy Riot - trafi do sprzedaży w Europie i na świecie 8 lutego (USA i Kanada - 12 lutego) za pośrednictwem iTunes Store i wszystkich wiodących DSP. Wpływy przekazane zostaną Amnesty International.

380177_381213658584393_581476114_nGeneza utworu sięga lipca 2012 roku i koncertu Anti-Flag w Berlinie dla członkiń Pussy Riot – Nadieżdy Tolokonnikowej, Marii Aliochiny i Jekateriny Samucewicz. Wśród publiczności był doświadczony przedsiębiorca i działacz z branży muzycznej Wilms Jochen. W 2011 roku on i jego przyjaciel Bill Shipsey stworzyli i nagrali “Toast to Freedom”, piosenkę wykonaną przez wiele znanych gwiazd. Od tamtej pory ich pomysł stał się światowym fenomenem. Rozmaici artyści zaczęli nagrywać własne, unikalne interpretacje tej piosenki.

Anti-Flag szybko zgodził się stworzyć swoją wersję toastu za wolność. Niecałe trzy miesiące później zespół z Pittsburgha znalazł się w berlińskim Hansa Studio. Przybyli również znakomici goście specjalni: gitarzysta Billy’ego Talenta Ian D’Sa, Bernd Kurtze (z kultowego punkowego zespołu z Berlina, Beatsteaks) i zespół Donots.

Razem z producentem przedsięwzięcia Jochenem Wilmsem Anti-Flag i spółka i tak przeszliby do historii nagrywając kawałek w Hansa Studio. Dodatkowo jednak do nagrania zastosowano te same mikrofony, na których David Bowie i Briana Eno nagrywali “Heroes” w 1977 roku. Efektem prac jest najbardziej intensywna i radosna z dotychczasowych wersji “Toast to Freedom”, która zelektryzuje słuchaczy na całym świecie.

Aktualne informacje o projekcie “Toast to Freedom”: http://toasttofreedom.org.

Zobacz teaser o powstaniu piosenki:

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Turcja: Sprawiedliwość zwycięża – wyroki skazujące czterech obrońców praw człowieka uchylone

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

1929