Apel o dostęp organizacji praw człowieka do Strefy Gazy – Amnesty International

Apel o dostęp organizacji praw człowieka do Strefy Gazy

Wznowienie izraelskich nalotów i ataków rakietowych z Gazy podkreśla pilną potrzebę umożliwienia organizacjom chroniącym prawa człowieka natychmiastowego dostępu do monitorowania sytuacji, apeluje Amnesty International.<br /> <br />

Od początku operacji wojskowej Izraela 8 lipca 2014 roku w Strefie Gazy, władze izraelskie odrzucają ponawiane wnioski Amnesty International o dostęp do Gazy przez Erez, przejście kontrolowane przez Izrael. Organizacja zwróciła także z wnioskiem do władz egipskich, którzy do tej pory nie wyraziły zgody na przekroczenie granicy.
– Dostęp do Strefy Gazy jest konieczny. Tracimy cenny czas.  Organizacje chroniące  prawa człowieka muszą mieć możliwość badania zarzutów o zbrodnie wojenne – powiedziała Anne Fitzgerald, dyrektorka Amnesty International ds. badań i reagowania kryzysowego.
Amnesty International i Human Rights Watch wydały wspólne oświadczenie wzywające władze izraelskie do natychmiastowego umożliwienia organizacjom chroniącym prawa człowieka dostępu do Gazy.
Pełna treść stanowiska po angielsku dostępna w pliku poniżej.

Gaza, 30 lipca 2014, fot. OLIVER WEIKEN/EPA
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Iran: Społeczność międzynarodowa musi pilnie podjąć odpowiednie kroki w obliczu brutalnego tłumienia demonstracji po śmierci Mahsy Amini

Powiązany temat

Iran/Turcja: Uciekający z Afganistanu uchodźcy ostrzeliwani i bezprawnie zawracani na granicach

Powiązany temat

“Nie odbierzecie nam wspomnień” najlepszym filmem o prawach człowieka na festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

1351