Apel w sprawie zapewnienia wolności do wyrażania własnych poglądów – Amnesty International

Apel w sprawie zapewnienia wolności do wyrażania własnych poglądów

Amnesty International w ramach europejskiej kampanii na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji rozpoczyna akcję, której celem jest zagwarantowanie przez wszystkie państwa starego kontynentu wolności do wyrażania własnych poglądów oraz do organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestnictwa w nich lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym i transpłciowym (LGBT).

Obecnie w Europie lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe są nadal dyskryminowani w życiu codziennym, ale również pozbawieni możliwości swobodnego wyrażania własnych poglądów. Wyrazem tego jest stwarzanie przez władze trudności przy organizacji Parad Równości. Amnesty International wzywa zatem rządy państw Europy do zagwarantowania lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym i transpłciowym wszystkich ich praw, a w szczególności do zapewnienia wolności do wyrażania poglądów i do organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestnictwa w nich.

Dołącz się do apelu i podpisz petycję na stronie:

http://www.fightdiscrimination.eu/take-action/sign-in-our-web-actions/european-prides-join-petition

Więcej informacji na temat kampanii znajduje się na stronie więcej informacji na stronie:

www.fightdiscrimination.eu

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj dostępu do aborcji w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Dziennikarze i niezależni obserwatorzy uciszani by świat nie dowiedział się o protestach w Rosji – nowy raport 

Powiązany temat

Ukraina: bezprawne przesiedlanie ludności cywilnej przez Rosję stanowi zbrodnię wojenną i może stanowić zbrodnię przeciwko ludzkości – nowe ustalenia Amnesty International

2350