Bezdomni i artyści zagrają razem w Polish Boom Band – Amnesty International

Bezdomni i artyści zagrają razem w Polish Boom Band

Amnesty International patronuje projektowi stworzenia zespołu muzycznego osób bezdomnych i profesjonalnych muzyków.

Projekt zakłada stworzenie 7 osobowego zespołu, który w czasie ok. dwóch miesięcy prób opracuje kilka aranżacji muzycznych wybranych utworów, znanych wykonawców zaproszonych do projektu. Ukoronowaniem projektu jest przeprowadzenie dwóch koncertów w Katowicach oraz w Lublinie. Jeśli materiał pozwoli oraz będzie taka wola ze strony muzyków nie wykluczona jest również krótka trasa koncertowa w największych miastach Polski.

Twórcy projektu, Tomasz Olesiński i Grzegorz Senderowicz, piszą o swoim pomyśle: “Choć przedsięwzięcie jest związane z muzyką to faktycznie celem projektu jest walka ze stereotypem człowieka bezdomnego utrwalonym przez media – człowieka przegranego, leniwego, który nie reprezentuje sobą nic wartościowego i nic takiego nie może dać społeczeństwu”.

Dlatego tak ważny jest udział artystów w przedsięwzięciu i skonfrontowanie ich z osobami wykluczonymi społecznie. Pozwoli to uświadomić innym, że wśród osób bezdomnych jest wiele utalentowanych osób.

Amnesty International wesprze koncerty przeprowadzeniem warsztatów na temat ubóstwa i praw człowieka.

W ramach projektu organizatorzy współpracują również z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta obejmujące przedsięwzięcie patronatem. Partnerami są również instytucje kultury z Katowic i Lublina.

Więcej na temat projektu na stronie: www.polishboomband.pl

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Pokaż FIFA czerwoną kartkę! #PayUpFIFA

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

2170