Bezpieczeństwo libijskich cywilów najważniejsze – Amnesty International

Bezpieczeństwo libijskich cywilów najważniejsze

Amnesty International wezwała dzisiaj wszystkie strony walk toczących się w Libii do ochrony praw ludności cywilnej i zabezpieczenia ich przed atakami. Apel został wystosowany w momencie, gdy siły Narodowej Rady Tymczasowej kontynuowały bitwę o kontrolę nad stolica Libii, Trypolisem.

¨To ważne, ale skrajnie niebezpieczne dni dla obywateli Libii. Wszystkie strony muszą uszanować prawa ludności cywilnej i upewnić się, że walki w Trypolisie i innych miejscach nie doprowadzą do represji,¨ powiedział Malcolm Smart, Dyrektor Amnesty International ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

¨Siły Narodowej Rady Tymczasowej muszą upewnić się, że Saif al-Islam al-Kaddafi jest traktowany w sposób humanitarnie oraz zostanie bezzwłocznie przekazany Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu, aby stanąć przed sądem, tak jak pułkownik Kaddafi, jeżeli zostanie pojmany lub się podda.¨

Tłumaczyła Janina Wollny

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Zatrzymaj bezprawne przesiedlenia ukraińskiej ludności cywilnej

Powiązane tematy

Powiązany temat

Ukraina: przerwy w dostawie prądu destrukcyjnie wpływają na życie ludności cywilnej tuż przed Bożym Narodzeniem

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

Powiązany temat

Nowelizacja ustawy pomocowej utrudni sytuację uchodźców_czyń z Ukrainy

2250