Bezpieczeństwo libijskich cywilów najważniejsze – Amnesty International

Bezpieczeństwo libijskich cywilów najważniejsze

Amnesty International wezwała dzisiaj wszystkie strony walk toczących się w Libii do ochrony praw ludności cywilnej i zabezpieczenia ich przed atakami. Apel został wystosowany w momencie, gdy siły Narodowej Rady Tymczasowej kontynuowały bitwę o kontrolę nad stolica Libii, Trypolisem.

¨To ważne, ale skrajnie niebezpieczne dni dla obywateli Libii. Wszystkie strony muszą uszanować prawa ludności cywilnej i upewnić się, że walki w Trypolisie i innych miejscach nie doprowadzą do represji,¨ powiedział Malcolm Smart, Dyrektor Amnesty International ds. Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

¨Siły Narodowej Rady Tymczasowej muszą upewnić się, że Saif al-Islam al-Kaddafi jest traktowany w sposób humanitarnie oraz zostanie bezzwłocznie przekazany Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu, aby stanąć przed sądem, tak jak pułkownik Kaddafi, jeżeli zostanie pojmany lub się podda.¨

Tłumaczyła Janina Wollny

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

Powiązane tematy

Powiązany temat

“Nie odbierzecie nam wspomnień” najlepszym filmem o prawach człowieka na festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

Powiązany temat

Armenia/Azerbejdżan: Konflikt o Górski Karabach przyczyną wieloletniego cierpienia osób starszych – nowe raporty 

Powiązany temat

Konkurs filmów o prawach człowieka i debata “Obcy w swoim domu. Palestyńczycy a Izrael” – Amnesty na festiwalu filmów dokumentalnych Millennium Docs Against Gravity

2250