Biegnij dla praw człowieka! – Amnesty International

Biegnij dla praw człowieka!

Amnesty International jest międzynarodową organizacją, która aktywnie staje w obronie praw człowieka w każdym zakątku świata. Naszym marzeniem jest, aby każda osoba mogła w pełni korzystać z praw zawartych w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. Badamy, działamy, bronimy i mobilizujemy innych, aby wspólnie zatrzymać naruszenia praw człowieka.
Chcemy stworzyć Drużynę Praw Człowieka – Drużynę Amnesty International, która pobiegnie w Maratonie Warszawskim. Pragniemy, żeby wysiłek naszej drużyny zachęcił Darczyńców do wsparcia finansowego idei innego Maratonu – Maratonu Pisania Listów. Co roku w grudniu, przez 24 godziny bez przerwy, organizujemy akcję pisania listów w obronie kilkunastu konkretnych osób, których prawa są łamane. Domagamy się zwolnienia więzionych za przekonania i zaprzestania prześladowań obrońców praw człowieka.
W zeszłym roku napisaliśmy ponad 100 tys. takich listów! Jak co roku zmagamy się z problemem jak zdobyć fundusze na zorganizowanie kolejnego Maratonu Pisania Listów – zakup znaczków, papieru, na działalność Amnesty. Chcemy stworzyć i promować drużynę Amnesty w Maratonie Warszawskim i w ten sposób zebrać potrzebne fundusze oraz rozpropagować nasz Maraton Pisania Listów. To ważna sprawa, która rzeczywiście wpływa na poprawę sytuacji więźniów sumienia – w 30% przypadków los więźniów sumienia poprawia się dzięki wysłanym listom. Także Ty jako zawodnik – Członek / Członkini Drużyny Amnesty International – będziesz mieć świadomość, że dzięki Twojemu wysiłkowi, zebraliśmy wsparcie finansowe potrzebne na uratowanie ludzkiego życia.
Idea biegania charytatywnego jest bardzo popularna na świecie. Co roku w Maratonie Londyńskim i Maratonie Nowojorskim biegacze wspierają swoim poświęceniem organizacje charytatywne. Zobacz jak to wygląda na świecie: http://www.virginlondonmarathon.com/raising-money/raising-money/run-charity/ Ty też możesz pomóc. Chcesz poświęcić swój wysiłek na rzecz praw człowieka-
Napisz lub zadzwoń:
Olimpia Bielecka
olimpia.bielecka@amnesty.org.pl
tel: 504049966
www.amnesty.org.pl
Twoja postawa ma znaczenie!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
2607