Bogusław Stanisławski, były prezes Amnesty International, odznaczony Orderem Odrodzenia Polski – Amnesty International

Bogusław Stanisławski, były prezes Amnesty International, odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

Amnesty International gratuluje Bogusławowi Stanisławskiemu za szczególne wyróżnienie otrzymane z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego, Komandorski Krzyż Orderu Odrodzenia Polski.
fot. Ilona Jędrasik
fot. Ilona Jędrasik

W czwartek, 15 września, prezydent odznaczył kilkudziesięciu przedstawicieli organizacji pozarządowych za zasługi na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Oprócz wyróżnienia dla Bogusława Stanisławskiego wręczone zostały również Oficerskie Krzyże Orderu Odrodzenia Polski i Kawalerskie Krzyże Orderu Odrodzenia Polski. Wśród odznaczonych byli m.in. Nathalie Bolgert, Danuta Przywara, Alicja Pacewicz i Kuba Wygnański.

Bogusław Stanisławski był w latach 80. działaczem “Solidarności”, współpracował z demokratyczną opozycją na przełomie lat 80. i 90. Współtworzył ruch Amnesty International w Polsce. Szczególnie w latach 90. koordynował działaniom Amnesty International w Warszawie. W latach 1999-2001 był prezesem Zarządu Amnesty International. Obecnie jest Przewodniczącym Rady Fundacji Inna Przestrzeń.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia

Powiązane tematy

Powiązany temat

Zgłoszenia do nagrody medialnej Pióro Nadziei 2022 otwarte!

2232