Broń pod kontrolą! – HAPPENING – Amnesty International

Broń pod kontrolą! – HAPPENING

Czy wiesz, że międzynarodowe przepisy lepiej regulują handel bananami, niż bronią? Z tej przyczyny co roku z rąk wojsk dyktatorów i tyranów giną setki tysięcy niewinnych cywili! Na szczęście jest szansa, by to się zmieniło. 18 marca w Nowym Jorku odbywa się finalna konferencja ONZ dotycząca efektywnego Traktatu o Handlu Bronią. Z tej okazji członkowie warszawskiej grupy lokalnej Amnesty International organizują happening w centrum Warszawy. Chcą oni przypomnieć, dlaczego tak bardzo potrzebujemy efektywnego Traktatu o Handlu Bronią.

Happening warszawskiej grupy lokalnej Amnesty International odbędzie się w sobotę 16 marca o godzinie 14 w pobliżu stacji Metro Centrum. Organizatorzy akcji przygotują wielki (ok. 3-metrowy) karabin AK-47 i będą zachęcali przechodniów, by robili sobie z nim zdjęcia. Posłużą one później do utworzenia na stronie Amnesty galerii osób popierających efektywny Traktat o Handlu Bronią. Jednocześnie organizatorzy akcji będą udzielać osobom zainteresowanym informacji o Traktacie, a także będą zbierać podpisy pod petycjami wzywającymi do jego uchwalenia.

Kampania Amnesty International i jej partnerów na rzecz uchwalenia międzynarodowego traktatu, mającego regulować handel bronią trwa już siedemnaście lat. Działania te doprowadziły w lipcu 2012 roku na konferencji ONZ do wypracowania projektu takiego dokumentu. Finalna konferencja ONZ w sprawie Traktatu o Handlu Bronią odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 18-28 marca 2013 r. Proponowany akt prawny ma szansę zmniejszyć cierpienia wielu ludzi na całym świecie, poszkodowanych wskutek nieodpowiedzialnego transferu broni.

Dlaczego tak ważne jest, by efektywny Traktat o Handlu Bronią został przyjęty na marcowej konferencji? Każdego dnia 1500 osób ginie w wyniku przemocy i konfliktów zbrojnych. Z kolei na każdą zabitą osobę przypada do 28 osób z poważnymi obrażeniami. W krajach, w których trwają konflikty zbrojne, jako żołnierzy wykorzystuje się dzieci, kobiety i dziewczynki są systematycznie gwałcone, pogłębia się ubóstwo.

Najwyższy czas, by tak przestało się dziać!

Wesprzyj efektywny Traktat o Handlu Bronią!

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądamy natychmiastowego zakończenia ataków na ludność cywilną Ukrainy!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Ukraina: przerwy w dostawie prądu destrukcyjnie wpływają na życie ludności cywilnej tuż przed Bożym Narodzeniem

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

Powiązany temat

Nowelizacja ustawy pomocowej utrudni sytuację uchodźców_czyń z Ukrainy

1886