Brudne wojny – Amnesty International

Brudne wojny

Świat jest polem bitwy – to motto globalnej "wojny z terroryzmem" doprowadziło do naruszeń praw człowieka w operacjach tajnych służb, które nie miały do tej pory precedensu. Książka "Brudne wojny" jest przerażająca. Odkrywa przed nami świat działania tajnych służb, gdzie nikt z nas nie może czuć się bezpieczny. Tajne szwadrony śmierci, z nieograniczonymi środkami, pozostające poza cywilną kontrolą, drony – bezduszne maszyny odpowiedzialne za śmierć niewinnych osób, program brutalnych tortur więźniów w Guantanamo, a także w… Polsce? To tylko niektóre elementy machiny wojennej, która miała być dla nas ukryta. Jeremy Scahill, dziennikarz wojenny, z narażeniem życia przemierzył ogarnięte konfliktami zbrojnymi kraje, by dotrzeć do prawdy.
Książka jest pierwowzorem dla filmu dokumentalnego o tym samym tytule. Był nominowany do Oscara w 2013, zdobył główną nagrodę na festiwalu Sundance w 2013, został również nagrodzony na 29. Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
1599