Bułgaria: Zapobiegliśmy ekstradycji do Turkmenistanu – Amnesty International

Bułgaria: Zapobiegliśmy ekstradycji do Turkmenistanu

EUR 15/002/2007
3 maja sąd apelacyjny w Varnie potwierdził orzeczenie sądu okręgowego w Varnie z 12 kwietnia, zgodnie z którym Annadurdy Khadzhiev nie powinien zostać poddany ekstradycji do Turkmenistanu.

Żona Annadurdy-ego Khadzhieva, Tadzhigul Begmedova, prezeska turkmeńskiej grupy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (THF), podziękowała sieci PA oraz dodała: -Wierzę, że presja międzynarodowa miała kluczowy wpływ na podjęcie decyzji o zaniechaniu procedur ekstradycyjnych wobec mojego męża-.

Annadurdy Khadzhiev, przywódca znajdującej się na emigracji turkmeńskiej partii opozycyjnej Watan (Ojczyzna), został zatrzymany przez bułgarskie władze w lutym, po tym, jak władze Turkmenistanu złożyły wniosek o ekstradycję. Amnesty International prowadziła kampanię przeciwko jego ekstradycji, ponieważ po powrocie do Turkmenistanu byłby poważnie narażony na tortury oraz aresztowanie w wyniku niesprawiedliwego procesy.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3883