Chcesz zostać edukatorem, edukatorką praw człowieka? – Amnesty International

Chcesz zostać edukatorem, edukatorką praw człowieka?

Zapraszamy na szkolenia w woj. Lubuskim.<br /> <br />

O PROJEKCIE: Projekt “Edukacja dla Godności w województwie lubuskim” jest kontynuacją dotychczasowych edukacyjnych działań Amnesty International. Projekt  ma na celu wzbudzenie świadomości na temat przeszkód w drodze do osiągnięcia rozwoju oraz kształtowanie postawy współodpowiedzialności za rozwiązywanie problemów krajów globalnego Południa w kontekście ubóstwa.
CEL PROJEKTU: Projekt ma na celu stworzyć sieć trenerów i trenerek, która wesprze działania szkół i instytucji w województwie lubuskim w zakresie edukacji globalnej.
DO KOGO SKIEROWANY JEST PROJEKT: Projekt kierowany jest przede wszystkim do studentów, wychowawców i pedagogów, działaczy organizacji pozarządowych, osób związanych z działalnością edukacyjną, które są zainteresowane rozwojem swoich umiejętności trenerskich w zakresie Edukacji Globalnej. Na dalszym etapie działania skierowane będą do szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego.
Zapraszamy na szkolenia dla Facylitatorów i Facylitatorek Praw Człowieka w województwie lubuskim:

 • 25-26.10, Zielona Góra,
  Siedziba Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych
  Zacisze 17, Zielona Góra.
  Termin nadsyłania zgłoszeń – 19.10
 • 8-9.11, Gorzów Wielkopolski,
  siedziba Fabryki Aktywności Młodych,
  Składowa 11 66-400 Gorzów Wlkp.,
  Termin nadsyłania zgłoszeń – 3.11
 • 13-14.11, Międzyrzecz,
  Hotelu Neo
  ul. Malczewskiego 2, Międzyrzecz,
  termin nadsyłania zgłoszeń – 4.11
 • 15-23 listopada,
  Działania warsztatowe i akcyjne w szkołach podczas Tygodnia Edukacji Globalnej w woj. lubuskim

Osoby chętne do udziału w szkoleniu projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz przesłanie na adres: szkolenia@amnesty.org.pl. W terminie 15 – 23 listopada zaplanowane są działania warsztatowe i akcyjne w szkołach podczas Tygodnia Edukacji Globalnej. Zapraszamy do współpracy wszystkie chętne szkoły i placówki wychowawcze do zorganizowania wydarzeń edukacyjnych w swoich miejscowościach. Zgłoszonym osobom prześlemy materiały edukacyjne i akcyjne  oraz oferujemy wsparcie merytoryczne.
Tydzień Edukacji Globalnej – coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Różnego rodzaju akcje edukacyjne organizowane są przez szkoły, studenckie koła naukowe, biblioteki, organizacje pozarządowe i różnego rodzaju instytucje. W Polsce w 2013 roku w działania w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej zaangażowało się ok. 130 podmiotów.

Grafika: Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2014r.
Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Apel w obronie polskiej szkoły

Powiązane tematy

Powiązany temat

Maraton Pisania Listów 2022 w obronie prawa do pokojowego protestu – rusza największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka

Powiązany temat

Tortury w tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach – Polacy, nic się nie stało!

Powiązany temat

Kara za wsparcie osoby w potrzebie. Uwagi prawne do sprawy Justyny Wydrzyńskiej

1301