Chiny: Rosną obawy po stłumieniu tybetańskich protestów. – Amnesty International

Chiny: Rosną obawy po stłumieniu tybetańskich protestów.

10 marca 11 protestujących w tym 9 mnichów zostało dotkliwie pobitych i zatrzymanych przed świątynią Tsuklakhang w centrum Lhasy. Pokojowa demonstracja miała na celu uczczenie 49. rocznicy ucieczki Dalajlamy z Tybetu, po upadku antychińskiego powstania. W całej Lhasie zatrzymano około 50 mnichów.
-Demonstranci mają prawo do pokojowych protestów. Chiny gwałcą międzynarodowe standardy praw człowieka odmawiając im wolności zgromadzeń i wolności wyrażania się.- – powiedział Tim Parritt zastępca dyrektorki programu Amnesty International ds. Azji i Pacyfiku. -Amnesty International potępia wszelkie naruszenia praw człowieka niezależnie czy dochodzi do nich na ulicach Pekinu czy w górach Tybetu-.
Amnesty International apeluje do władz chińskich o bezzwłoczne uwolnienie wszystkich zatrzymanych za pokojowe korzystanie z przysługujących im praw.

Tłum. Gabriela Cichowicz

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3646