Chodź pogadać o uchodźstwie – Amnesty International

Chodź pogadać o uchodźstwie

Warszawski Zespół Edukacji Amnesty International, zaprasza na spotkanie "Chodź pogadać o uchodźstwie - DEBATA World Café", które odbędzie się 24 lutego, o godzinie 18:00, w PaństwoMiasto, ul. Andersa 29 w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w formie debaty World Café, tzn. stolików tematycznych, przy których uczestnicy i uczestniczki będą mogli rozmawiać o wybranych aspektach uchodźstwa i migracji. Do dyspozycji będą 4 stoliki tematyczne, przy których będzie można usiąść i podyskutować o wybranym aspekcie uchodźstwa:

  • Integracji/Dezintegracji
  • Unii Europejskiej
  • Kobietach – migrantkach i uchodźczyniach
  • Kulturze i religii

Przewidujemy również dodatkowy stolik, którego temat przewodni wskażą uczestniczki i uczestnicy.
Przy każdym ze stolików będą siedzieli moderatorzy/ki, zaproszeni aktywiści/ki oraz przedstawiciele/ki organizacji działających w obszarze uchodźstwa i migracji.

W spotkaniu udział potwierdzili: Aleksandra Pulchny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Anna Chmielewska z Fundacji Ocalenie, Aleksandra Górecka – koordynatorka kampanii “S.O.S. Europo!” Amnesty International, Adam Traczyk z Global.lab, Myroslava Keryk – prezeska Fundacji Nasz Wybór, Adam Krzemiński – dziennikarz Tygodnika Polityka, Agnieszka Kościańska z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, Maria Pamuła z UNHCR Polska oraz Samer Masri – prezes Fundacji Wolna Syria.

Debata jest otwarta dla wszystkich chętnych! ZAPRASZAMY!

Szczegółowe informacje o spotkaniu na stronie wydarzenia Warszawskiego Zespołu Edukacji Amnesty International.

Spotkanie jest finalnym działaniem w projekcie “Uchodźcy w Europie. Debata”, realizowanym w ramach kampanii “S.O.S Europo!” Amnesty International.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Żądaj równych szans dla wszystkich uczniów i uczennic w Polsce!

Powiązane tematy

Powiązany temat

Зміни до Закону про допомогу ускладнять ситуацію біженців з України

Powiązany temat

Nowelizacja ustawy pomocowej utrudni sytuację uchodźców_czyń z Ukrainy

1019