Cichy protest – Amnesty International

Cichy protest

Amnesty International uruchomiła nową aplikację mobilną Silent Protest, która umożliwia ludziom zaangażowanie w walkę o prawa człowieka w nowy, niecodzienny sposób, poprzez korzystanie z Facebooka, Twittera i maila.

Silent Protest to aplikacja mobilna, która aktywuje się, gdy telefon wchodzi w stan wyciszenia i wykorzystuje konto e-mail oraz konto na Facebooku i Twitterze, by publikować informacje i wysyłać listy protestacyjne w imieniu osób, które zostały uciszone za swoje przekonania. Protest ma zwracać uwagę na przypadki indywidualnych osób, których prawa zostały złamane i może istotnie wpłynąć na poprawę ich sytuacji.

Aplikację można ściągnąć bezpośrednio ze sklepów Google Play i AppStore lub poprzez adres: http://www.silent-protest.org

Działanie aplikacji objaśnia krótki film:


Silent Protest jest promowany w miejscach, w których wyciszanie telefonu jest naturalne, jak na przykład kina i sale konferencyjne.

Aplikacja Silent Protest jest narzędziem, które będzie wykorzystywane w różnych regionach świata. Aktualnie koncentruje się na kilku indywidualnych historiach:

– Rafael Marque de Morais, dziennikarz aktywista z Angoli, aresztowany i więziony za

nagłaśnianie przypadków łamania praw człowieka oraz korupcji;

– Khadija Ismayilova, znana z walki o prawa człowieka dziennikarka z Azerbejdżanu aresztowana pod fałszywymi zarzutami;

– Rodzina Barrios z Wenezueli, na przestrzeni lat 10 członków rodziny zostało zamordowanych, najprawdopodobniej przez lokalną policję.

Aplikacja powstała we współpracy Amnesty International z agencją Saatchi & Saatchi Poland /Interactive Solutions.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Działaj teraz!

Uratujmy rosyjską artystkę uwięzioną za antywojenny protest

6366