Co Ci grozi za korzystanie z Internetu? – Amnesty International

Co Ci grozi za korzystanie z Internetu?

W związku z rocznicą masakry na placu Tiananmen 4 czerwca 1989 r. grupa katowicka Amnesty International namawiala biblioteki oraz kawiarenki internetowe do ustawiania na komputerach strony www.amnesty.katowice.pl/4czerwca jako strony startowej. Do akcji włączyły się m.in. Biblioteka Wydziału Nauk Społecznych UŚ, Biblioteka Główna Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz kafejka internetowa w kinie Helios w Katowicach.

Strona www.amnesty.katowice.pl/4czerwca  prowadzi do strony z petycją w sprawie Shi Tao – cyberdesydenta, skazanego na 10 lat więzienia za wysłanie przez Internet notatki o sterowaniu mediami w czasie obchodów upamiętniających masakrę na placu Tiananmen. W uwięzieniu Shi pomógł koncern Yahoo, ujawniając jego dane na prośbę chińskich władz.

4 czerwca to rocznica masakry na placu Tiananmen w Pekinie.
Protesty z 1989 roku rozpoczęły się w Pekinie, a potem rozprzestrzeniły się na inne główne miasta i prowincje Chin. Demonstranci wzywali rząd do zlikwidowania korupcji oraz do wprowadzenia demokracji i innych praw politycznych i społecznych. W nocy z 3 na 4 czerwca 1989 roku armia wprowadziła czołgi na Plac Tiananmen i po drodze zabiła setki nieuzbrojonych cywilów. W następstwie tych wydarzeń dziesiątki tysięcy ludzi w całym kraju zostało aresztowanych.

Podoba Ci się to co robimy? Nasze działania są możliwe dzięki regularnym darowiznom od osób prywatnych. Włącz się! Możesz zmienić lub uratować ludzkie życie!
Pomagaj prowadzić działania edukacyjne
Pomagaj wpływać na zmianę prawa
Pomagaj wysyłać badaczy do stref kryzysu

Pomóż teraz!

Kwota może składać się jedynie z cyfr. Wartość musi być dodatnia
3561